روایتی داستانی از زندگی امام زمان (عج) در کتاب «غایب»

کد خبر: 104202
بیانلو گفت: در کتاب «غایب» به شخصیت حضرت امام عصر (عج) پرداخته و حال و هوای زمانه ایشان را برای مخاطب بازگو کرده ام.
وارث

حسن بیانلو، نویسنده کتاب «غایب» درباره این اثر گفت: اوایل دهه ۹۰ بود که انتشارات «سوره مهر» تصمیم گرفت مجموعه‌ای درباره معصومین منتشر کند و نگارش هر جلد از کتاب‌ها را به نویسنده‌ای سپرد. خوشبختانه قرعه نگارش درباره امام زمان (عج) به نام من افتاد.

وی افزود: کتاب «غایب» زندگینامه‌ای داستانی است که به شکل سرگرم کننده‌ای برای نوجوانان و جوانان نوشته شده است. تعداد داستان‌ها درباره امام زمان (ع) بسیار کم است، زیرا ایشان بیشتر عمرشان را غایب بودند و داستان‌هایی هم که نگارش شده، به زندگینامه مادر این امام بزرگوار اختصاص دارد که از روم آمده و با امام حسن عسکری (ع) ازدواج کردند؛ اما بنده در کتاب «غایب» بیشتر به شخصیت حضرت امام عصر (عج) پرداخته و حال و هوای زمانه ایشان را برای مخاطب نوجوان و جوان بازگو کرده ام.

این نویسنده با اشاره به نگارش اولین کتاب درباره معصومین (ع)، اظهار کرد: چالش من برای نگارش کتاب «غایب» این بود درباره شخصیتی می‌نوشتم که به محض تولد غایب می‌شوند و بیشتر عمرشان در زمانی که امام حسن عسکری (ع) زنده بودند و حتی پس از شهادت ایشان، در غیبت می‌گذرد؛ به عنوان نویسنده‌ای که درباره امام زمان می‌نویسد، سعی کردم راهی پیدا کنم تا به شکل پیوسته‌ای زندگینامه این امام بزرگوار را روایت کنم.

بیانلو خاطرنشان کرد: کتاب‌های زیادی درباره امام زمان (عج) نوشته شده اند، من سعی کردم برای نگارش کتاب غایب، سراغ منابع دسته اول و قدیمی بروم.

گفتنی است کتاب مصور حاضر، روایتی داستانی از سرگذشت امام زمان است که با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان نگاشته شده است. وی یگانه فرزند امام عسکری علیه‌السلام یازدهمین امام شیعیان است.

امام مهدی (عج) در سحرگاه نیمه شعبان ۲۵۵ ق در سامرا چشم به جهان گشود و پس از پنج سال زندگی تحت سرپرستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال ۲۶۰ ق به دنبال شهادت حضرت عسکری علیه‌السلام همچون حضرت عیسی علیه‌السلام و حضرت یحیی علیه‌السلام که در سنین کودکی عهده‌دار نبوّت شده بودند در پنج‌سالگی منصب امامت شیعیان را عهده‌دار شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیبت با تشکیل حکومت عدل جهانی احکام الهی را در سرتاسر زمین حاکمیت خواهد بخشید.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.