هیئتی‌ها در ایام فاطمیه غذای گرم بر سر سفره نیازمندان می‌گذارند

کد خبر: 105597
هیئتی‌ها در این چند ماه که شرایط اقتصادی مردم به واسطه شیوع ویروس کرونا تغییر کرده است، بسیاری از خانواده‌های نیازمند را شناسایی کرده‌ و اغلب آنها را به‌صورت ثابت تحت حمایت خود قرار داده‌اند.
وارث

 چند روزی است که طرح جدیدی از طرف هیئتی‌ها کلید خورده است که در ایام شهادت حضرت صدیق طاهره (س) پویش اطعام فاطمی برای نیازمندان راه‌اندازی شود.

صدها هیئت در سراسر کشور، پای کار آمده‌اند تا پویش مردمی " همسایه" و یا "طرح اطعام فاطمی" را که برگرفته از حدیث منسوب به حضرت زهرا (س) نام گرفته، به مرحله اجرا برسانند. هیئت‌های سرشناس و مداحان چهره نیز در فضای مجازی تبلیغات این پویش را در شبکه‌های اجتماعی خود قرار داده‌اند. آنقدر موج مثبت این جریان خوب بوده که هیئت‌های محله‌ای نیز ترغیب شدند تا این پویش را اجرا کنند و به جمع آنها ملحق شدند.

این پویش سعی دارد تا با جمع‌آوری کمک مردمی، مرهمی برای خانواده‌های نیازمند در روزهای سرد زمستان باشد؛ روزهایی که سرمای هوا ،مشکلات خانواده‌های نیازمند را از قبل بیشتر می‌کند. برخی به این فکر افتادند تا در آستانه شهادت حضرت زهرا (س)، طبخ غذای گرم داشته باشند و میان نیازمندان مناطق محروم توزیع کنند.

 

سید امیر حسینی مداح نام‌آشنا و جهادی کشورمان این پویش را در صفحه اجتماعی‌اش تبلیغ کرده است. فعالیت او و جمعی دیگر از مداحان به پیش از شیوع ویروس کرونا در کشورمان برمی‌گردد. او در فعالیت‌های جهادی زیادی به اقصی نقاط کشور رفته است.

سید رضا نریمانی و هیئت فداییان حسین نیز قرار گذاشته‌اند در ایام شهادت حضرت زهرا (س)، تعداد 3 هزار و 500 پرس غذای گرم را در امامزاده شاه میرحمزه استان اصفهان طبخ و میان نیازمندان این استان توزیع کنند.

هیئت‌های استان تهران در این چند ماه که شرایط اقتصادی مردم به واسطه شیوع ویروس کرونا تغییر کرده است، بسیاری از خانواده‌های نیازمند را شناسایی کرده‌ و به‌صورت ثابت تحت حمایتشان قرار داده‌اند. آنها پخش غذای گرم و بسته‌های ارزاق را علاوه بر اینکه بین محله‌های جنوبی تهران همانند هرندی، خاک‌سفید و میدان خراسان توزیع می‌کنند در حومه تهران هم مثل بومهن، رودهن، قرچک ورامین، کوره‌های آجرپزی خارج تهران و بخش‌هایی از شهر کرج را تحت حمایت خود قرار داده‌اند. برخی‌شان همانند هیئت انوارالحسین (ع) در شمالغرب تهران ماهانه غذای گرم طبخ و در حومه تهران توزیع می‌کنند. آنها در ایام شهادت حضرت زهرا (س) نیز با مشارکت مردم محله جنت‌آباد صدها پرس غذای گرم را بر سفره نیازمندان خواهند گذاشت.

منبع: تسنیم


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.