خداوند متعال همه وجود حضرت فاطمه زهرا(س) را سرشار از یقین کرده بودند

کد خبر: 105691
امام جمعه موقت تهران گفت: یکی از ارزش‌های بسیار مهم که خداوند به بشر عطا کرده یقین است، خداوند متعال همه وجود حضرت فاطمه زهرا(س) را سرشار از یقین کرده بودند، سردار شهید سلیمانی و آیت الله مصباح یزدی هم به یقین رسیده بودند.
وارث

حجت‌الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» شامگاه پنج‌شنبه ۲۵ دیماه در مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) که در حسینیه امام خمینی(ره) و با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد، با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و رحلت علامه آیت‌الله مصباح، سالگرد شهادت شهید سلیمانی، گفت: یکی از ارزش‌هایی که خداوند به مومنان حقیقی عطا می‌کند یقین است.

وی با بیان اینکه علم یقین مراتب و مقامی دارد، عنوان کرد: یقین مقدمات، اسباب، آثار و موانعی دارد، آنچه حجاب جان می‌شود که انسان حقیقت اشیاء را درک و فهم نکند موانع یقین هستند که در راس آن استکبار قرار دارد، برتری‌جویی، قدرت‌طلبی، ریاست‌طلبی از خطرناک‌ترین امور برای سقوط بشر است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: حرص دنیا از دیگر بیماری‌ها است که انسان را از رسیدن به فهم حقایق باز‌می‌دارد، شک و تردید هم یکی از حجاب‌های حق‌بینی، حق‌یابی و حق گویی است.

تولیت حوزه علمیه امام خمینی(ره) با استناد به آیه‌ای از قرآن کریم، اظهار کرد: خداوند به مومنان هشدار می‌دهد که مومنان کسانی هستند که به الله و پیامبر او ایمان دارند، خداوند همواره بندگان خود را به سوی پرچمدار خود هدایت می‌کند، ایمان به خدا منهای تبعیت از رهبری آسمانی سبب نابودی اعمال نیک انسان می‌شود ولو شخص عبادت شیطان را کرده باشد عبادت او نابود می‌شود. اگر کسی دنبال نور یقین و نیل به رحمت رحمانیه و رحمت رحیمیه الهی است باید ایمان به خدا را کنار ایمان به پیامبر او قرار دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با استناد به آیه دیگری از قرآن کریم مبنی بر اینکه مومنان تقوا در پیش بگیرید حریم الهی را حفظ کنید در محضر الهی گناه نکنید، ابراز کرد: خداوند در قرآن می فرماید ایمان به رسول او پیدا کنید که اگر تقوای الهی داشته باشید و به پرچمدار دین ایمان بیاورید خداوند به شما دو بخش رحمت خود را می‌دهد، طبق روایات این دو پرچم امام حسن(ع) و امام حسین(ع) هستند، که اگر انسان بتواند آنها را درک کند خداوند به او نوری می‌دهد که او را راه می‌برد و این تصرف در تکوین و هدایت ایصالی است.

وی با تاکید بر اینکه مومنان حقیقی تنها کسانی هستند که ایمان به خدا و رسول او را در وجود خود تحکیم می‌کنند و از این حالت بازنمی‌گردند، گفت: در صدر اسلام برخی مسلمانان پس از ایمان منحرف و گمراه شدند، درد جامعه توحیدی این است که نتواند تا آخر در مسیر الهی حرکت کند در حالی که باید قصد او رسیدن به قرب و رضوان الهی باشد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مسلمانان در صدر اسلام رهبری خداوند متعال را رها کرده به یک شورا راضی شدند، آنها رضا و دستور الهی را نادیده گرفتند؛ حضرت زهرا(س) برای بقاء خط حاکمیت دینی خون خود را ریختند و ولایت را بیمه کردند، هم شخص امیرمومنان امام علی(ع) هم شخصیت ایشان را با خون خود حفظ کردند، آدرس، نقش و نقشه راه را ثابت کردند، اسلام را از خطر جدی انحراف از حق حفظ کردند.

تولیت حوزه علمیه امام خمینی(ره) با بیان اینکه امام راحل در خط غدیر حرکت نظام اسلامی را با آرم ولایت فقیه به اهتزاز درآورند، گفت: مساله یقین از شئون امامت و ولایت مطلقه است، خداوند در قرآن کریم می فرمایند «ما به ابراهیم ملکوت آسمان و زمین را نشان دادیم، او را از حجاب‌ها رها کردیم او با چشم باطن باطن عالم را مشاهده کرد»؛ تمام کارهای ما ملک و ملکوت دارد، نماز ما ملکی دارد که همان قیام و قعود است ملکوت آن همان چیزی است که ما را حفظ می‌کند. مساله ملکوت امری از اسرار الهی است که خداوند به اهل یقین به عنوان عنایت خاص عطا می‌کند.

وی با بیان اینکه در انقلاب خود تردید نکنیم و جزو پشیمان‌های خط ولایت و خدا و شهادت نشویم، عنوان کرد: خداوند جن و انس را فقط برای عبودیت خلق کرده است اگر دنبال هوس و امور دنیوی باشیم از هدف آفرینش خود زوایه گرفتیم و سرمایه خود یعنی عمر خود را از دست می‌دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی افزود: امام راحل هر کار خود را برای خدا می‌کردند، هدف آفرینش منحصرا در بندگی الهی است، باید خدا را مالک، خالق و رب خود بدانیم و خلاف رضای او عمر خود را صرف نکنیم. اگر همه کارهای خوب و اعمال صالح خود را توفیق الهی بدانیم، و خلاف دستورات الهی رفتار نکنیم خداوند متعال باب یقین را به روی ما باز می‌کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه خداوند دو سر را در وجود انسان قرار داده است، اظهار کرد: یکی زمانی است که انسان از مادر متولد می‌شود خداوند می‌فرماید «بنده من تو را به دنیا آوردم در حالی که پاک با طهارت هستی عمر عاریه تو است باید نسبت به آن امین باشی با من ملاقاتی خواهی داشت مراقب باش؛ دیگر سر زمانی است که روح انسان از دنیا خارج می‌شود، آنجا هم خدا خطاب می‌کند بنده من امانتی را که به تو دادم با آن چه کردی آیا محافظت کردی و درست نگه‌داشتی» اگر ما امانتداری کرده و بندگی کردیم خداوند به ما توجه خاص می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ خداوند متعال همه وجود حضرت فاطمه زهرا(س) را سرشار از یقین کرده بودند، سردار شهید سلیمانی هم به یقین رسیده بودند، ایشان از ابتدا تا آخر از حریم ولایت الهی خارج نشدند تا جایی که شوق شهادت وجود ایشان را آب کرده بود. مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی هم چنین بودند.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.