خداوند همه درها را به روی بندگان گناهکار خود نمی‌بندد

کد خبر: 105839
استاد انصاریان گفت: اگر بخواهیم پیامبر(ص) را از نظر اخلاق، ایمان، عمل و اندیشه تعریف کنیم باید بگوییم حضرت جامع همه کمالات و فاقد همه نواقص بودند. خداوند در سوره احزاب ایشان را اسوه امت معرفی کرده‌اند.
وارث

استاد حسین انصاریان در برنامه درس اخلاق عمومی که به همت اداره اخلاق و تربیت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه تهران به صورت مجازی برای طلاب حوزه علمیه برگزار شد، اظهارداشتند: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید از مخالفت با دین دست بردارید این برای شما بهتر است.

مؤلف کتاب ارزشمند «تفسیر حکیم» افزود: این یعنی اینکه خداوند همه درها را به روی بندگان گناهکار خود نمی‌بندد، این اخلاق رحیمی پروردگار عالم است؛ اخلاق رحمانی او را هم با چشم می‌بینید که دشمن و دوست از روزی او استفاده می‌کنند زیرا خداوند عنایت خود را حتی از بدکاران قطع نمی‌کند.

 

این استاد برجسته اخلاق بیان کرد: در تهران برای دانشجویان علوم اهل‌بیت(ع) کلاس اخلاق برگزار می‌شود این کار بسیار مهمی است، پیامبر(ص) ۲۳ سال در هر شرایطی کلاس اخلاق داشتند.

استاد انصاریان با بیان اینکه در برنامه‌های پیامبر(ص) اخلاق موج می‌زد، عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبر(ص) می‌فرماید «ای حبیب من تو در بلندای سجایای اخلاقی هستی».

ایشان ادامه داد: اگر بخواهیم پیامبر(ص) را از نظر اخلاق، ایمان، عمل و اندیشه تعریف کنیم باید بگوییم حضرت جامع همه کمالات و فاقد همه نواقص بودند. خداوند در سوره احزاب ایشان را اسوه امت معرفی کردند.

مؤلف کتاب ارزشمند «نظام خانواده در اسلام» با بیان اینکه اخلاق است که مردم را در دنیای پرآشوب به شما گرایش می‌دهد، اظهار کرد: اخلاق جاذبه پرقدرتی است که اگر یک روحانی و عالم به آن آراسته باشد حتی مردم شرور هم جذب انسان می‌شوند.

 

استاد انصاریان افزود: در مقابل رسانه‌های دروغگوی دشمنان، شما طلاب می‌توانید با اخلاق به داد مردم برسید.

وی با بیان اینکه امروز خوب درس خواندن، خوب مباحثه کردن، خوب درس دادن و خالص بودن برای خدا و به‌داد مردم رسیدن وظیفه شرعی و واجب اخلاقی شما طلاب است، خاطرنشان کرد: از خداوند متعال می‌خواهم همه این مواردی که عرض کردم به شما توفیق تحقق آن را دهد، شما را با این حقایق آراسته کند که با علم و اخلاص خود یک شهر، یک استان، یک کشور و جهان را نجات دهید.

 منبع: عرفان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.