در ماه رمضان برای دفع بلای کرونا دعا کنیم

کد خبر: 107307
حجت الاسلام نوروز پور مدیر اماکن مذهبی و بقاع متبرکه سازمان اوقاف گفت: راز و نیاز کردن با خداوند در همه ایام و روزها و ساعات شدنی است ولی ماه رمضان امتیازی ویژه دارد.
وارث

حجت الاسلام محمد نوروزپور با اشاره به آیاتی از قرآن کریم درباره ماه رمضان، اظهار کرد: خداوند در سوره بقره می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آورده‌اید، روزه بر شما نوشته یعنی واجب شد؛ همانطور که امت‌های قبل از شما هم روزه می‌گرفتند.

مدیر اماکن مذهبی و بقاع متبرکه سازمان اوقاف با اشاره به تفاوت شیوه روزه گرفتن امت‌های پیشین با روزه کنونی، گفت: نماز، دعا و عبادت برای ادیان دیگر نیز وجود داشت و خداوند می‌فرماید همانطور که امت‌های قبل روزه می‌گرفتند، شما هم می‌بایست روزه بگیرید.

وی با بیان این مطلب، ریشه بسیاری گناهان را خشم، غضب و شهوت عنوان کرد و گفت: ماه رمضان این سه را کنترل می‌کند. ضمن بررسی کشور در ماه رمضان، می‌بینیم آمار جرم و جنایت کاهش می‌یابد چراکه ثمره روزه، تقواست و مردم گرفتار خشم و غضب و شهوت نمی‌شوند.

مدیر اماکن مذهبی و بقاع متبرکه سازمان اوقاف اظهار کرد: ان شاالله خداوند در ماه رمضان، نام ما را جزو روزه داران واقعی ثبت نماید و توفیق عبادت و بندگی و تلاوت قرآن را به ما عطا فرماید. راز و نیاز کردن با خداوند در همه ایام و روزها و ساعات شدنی است؛ ولی ماه رمضان امتیازی ویژه دارد.

وی گفت: در خطبه اول ماه شعبان، پیامبر (ص) می‌فرمایند ماه رمضان، ماهی ویژه است و ساعت آن افضل ساعات و شب‌های آن برترین شب هاست. ماه رمضان، ماهی است که قرآن در آن نازل شده است؛ پس این ایام و ساعات در اصطلاح، وقتِ طلایی است. درست است که در همه ایام قادر به راز و نیاز و نجوا با خداوند هستیم ولی در ماه رمضان درهای آسمان باز است و لذا زمان بسیار مناسبی برای دعا و مناجات و تلاوت قرآن است.

حجت الاسلام نوروزپور تاکید کرد: دعاها بلایای حتمی را از سر انسان رد می‌کند و خوب است دست به دعا برداریم و برای برطرف شدن این بیماری منحوس دعا کنیم و ان شاالله خداوند به دعای انسان‌های روزه دار و مؤمنین، این بلا را از سر همه مردم دنیا دور بدارد.
منبع: مهر


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.