بفرمایید روزه‌خواری! خبری از برخورد نیست

کد خبر: 107315
گردش مختصری در برخی خیابان های پر تردد پایتخت نشان می‌دهد که روزه خوای متاسفانه به تعداد زیاد و آن هم با خیال راحت انجام می‌شود.
وارث

ظاهرا قبح روزه خواری در جامعه به مرور زمان در حال فروپاشی است و این گناه بزرگ در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است. فارغ از آنکه عده ای به طور کلی با بهانه های واهی و یا به طور عامدانه قید استفاده از فیوضات بی نظیر این ماه مبارک را زده اند حتی در فضای عمومی هم قائل به رعایت حرمت این ماه عزیز نیستند.

روزه خواری موضوعی است که متاسفانه طی چند سال گذشته بیشتر شده و هرسال افراد بیشتری به راحتی هرچه تمام تر در انظار عمومی به خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن می‌پردازند. 

قدم اول برای کاهش این قبح شکنی کار فرهنگی است. اطلاع رسانی درباره برکات روزه و اطاعت از اوامر خداوند متعال در کنار عقوبت الهی سنگین به خاطر عدم تقید به این امر الهی جزو امور ضروری است که خیلی از افراد جامعه از آن بی اطلاع هستند.

هر ساله در ابتدای ماه رمضان نیروی انتظامی اطلاعیه ای صادر می‌کند و قواعد رفتار اصناف در ماه رمضان و پرهیز از روزه خواری در انظار عمومی را اعلام کرده و درباره نقض این موارد هشدار می‌دهد. اما آن طور که گویاست این اطلاعیه در بخش روزه خواری افراد در حد اطلاعیه باقی می‌ماند و روزه خواران جدیتی در اجرای این امر نمی‌بینند.

وظیفه سوم بر عهده دستگاه قضایی است. برای روزه خواری به جهت اهمیت فوق العاده ماه رمضان حدود شرعی در نظر گرفته شده است. قطع پیگیری دستگاه قضایی در به نتیجه رساندن پرونده برخی هتک کنندگان ماه مبارک می‌تواند مانعی خوبی برای ادامه و رفع این گناه علنی شود.

گردش مختصری در برخی خیابان های پر تردد پایتخت نشان می دهد که روزه خوای متاسفانه به تعداد زیاد و آن هم با خیال راحت انجام می شود که لازم است مسئولان فرهنگی، انتظامی و قضایی برای جلوگیری از هتک حرمت ماه مبارک زمضان و ناراحتی قلوب مومنین در رویه خود تحول جدید ایجاد کنند.

منبع:جهان نیوز


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.