حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان؛ شب قدر زمان بارش رحمت الهی است

کد خبر: 107537
استاد حوزه علمیه گفت: شب قدر شب رحمت الهی است بسیار بر بخشش گناهان خود امیدوار باشید هرکس از خدا ناامید شود کافر است.
وارث

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسین انصاریان» به مناسبت ماه مبارک رمضان در حسینیه هدایت به سخنرانی پرداخته و گفت: قرآن کریم تعبیرات متفاوتی درباره گناه دارد.

وی افزود: قرآن کریم مشرکان را افرادی نجس معرفی می‌کند، شراب و قمار هر دو را از عمل شیطان می‌داند. همچنین در برخی تعبیرات گناه را آتش معرفی کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان ادامه داد: قرآن کریم خوردن مال یتیم، مال مردم، ارث برادر، خواهر، مادر را هم آتش می داند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه گناه قابل جبران است، عنوان کرد: با توبه نظام هستی با انسان آشتی می‌کند.

وی با بیان اینکه وقتی کسی از گناه پشیمان شود خداوند او را برای توبه یاری می‌کند که گناهان را جبران کند، اظهار کرد: کسی که هنوز توبه نکرده و در باطن او گذشته‌ است که توبه کند خداوند می‌فرماید به یاری من آن‌ها توبه می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه انبیا الهی با آن همه پاکی همواره به سوی خدا توبه می‌کردند، گفت: بازگشت و توبه به سوی خداوند با یاری و خواست الهی است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طبق آیات قرآن همه گناهان قابل بخشش است اما هر کس از خدا دلسرد و ناامید شود و از کافران می‌شود، عنوان کرد: قانون الهی را هم باید رعایت کرد، ائمه و اولیا با گناهکاران چه کار می‌کردند ما شیعیان هم باید مانند آن‌ها رفتار کنیم.

وی با بیان اینکه شب قدر به رحمت خدا بسیار امیدوار باشید، ابزار کرد: اگر می‌خواهید از گناهان خود فرار کنید به سوی خدا فرار کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان با استناد به آیه ای از در سوره انعام، گفت: خداوند می‌فرماید کسانی که مؤمن شدند و به قرآن، قیامت و خدا ایمان آوردند خداوند رحمت خود را بر آنها جاری می کند و توبه آنها را می پذیرد.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: پس‌ از آنکه توبه‌ حضرت آدم(ع) قبول شد فرمود الهی این توبه را در نسل من هم قرار بده، خداوند فرمود توبه را در نسل تو قرار می‌دهم و تا قبل مرگ به آن‌ها مهلت می‌دهم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خداوند ارحم‌الراحمین است، اگر از روی نادانی و جهالت گناه کردید توبه کنید بین خود و مردم را اصلاح کنید که او شما را خواهد بخشید.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.