آیت‌الله میرباقری؛ خداوند جامعه مؤمنان را با امتحانات سخت برای ظهور آماده می کند

کد خبر: 107566
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: در عصر غیبت خداوند جامعه مؤمنان را با امتحانات سخت و گوناگون پاک می‌کنند که آنها را به سوی عصر ظهور ببرند.
وارث

آیت‌الله «سید مهدی میرباقری» شامگاه یکشنبه به‌ مناسبت ماه مبارک رمضان در حسینیه آیت‌الله حق‌شناس به سخنرانی پرداخته و گفت: همه ما را با خوف های در دنیا امتحان می‌کنند.

وی افزود: ریشه خوف اعتماد بیهوده به دنیا است، آرامشی که با اسباب دنیا به دست می‌آید پایدار نیست.

آیت الله میرباقری با بیان اینکه تعلقات و تکیه‌گاه‌های دنیا در انسان خوف ایجاد می‌کنند، عنوان کرد: ایمان درجاتی دارد که باید لایه‌هایی از اخلاص در آن پیدا شود به این منظور باید تعلقات و برخی دلبستگی‌ها در او حذف شود که به این اخلاص برسد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در مؤمنان با انواع ابتلائات مثل گرسنگی در ماه رمضان این تعلقات از بین می‌رود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه هر چیزی که افول می‌کند ارزش دل‌بستگی ندارد، اظهار کرد: بنابراین انسان از روز اول نباید به آن دل‌بسته شود وقتی دل‌بسته شد خداوند شخص را مورد ابتلاء قرار می‌دهد که با نقص در اموال، انفس و ثمرات امتحان شوند.

آیت الله میرباقری افزود: کسانی که در مقابل تدبیر الهی صبوری می‌کنند برای آنها بشارت است کسانی که با اعتماد به خدا در صحنه‌های سخت صبوری می‌کنند خداوند آنها را به وادی اطمینان می‌رساند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پایداری در بلا و مصائب صبوری می‌خواهد، ابراز کرد: این بدون‌ تکیه کردن بر خداوند ممکن نیست.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: اگر ما درم توحیدی داشته‌ باشیم و بدانیم که همه‌کاره دنیا خداوند است برای چیزی که از ما می‌گیرد ناراحت نمی‌شویم چون می‌دانیم ما صرفاً امانت‌دار او هستیم.

آیت‌الله میرباقری گفت: تدبیر خداوند است که مومنان را با بلا و مصایب از صحنه‌ها و تعلقات دنیوی و طرح شیطان عبور دهد و به مقصد برساند، این در حیاط زندگی شخصی روشن است همین مسئله در اجتماع هم وجود دارد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: خداوند برای جدا کردن جامعه مؤمنان از مسیر حرکت در شیطان و قرار گرفتن آنها در مسیر حرکت به سوی امام‌زمان(عج) ابتلاعاتی پیش می‌آورد که شیعیان نورانی شده و در کنار امام زمان(عج) راه بروند.

 

وی ادامه داد: با تسلیم و تصدیق نور امام است که انسان می تواند به جایگاه تنویر برسد، خداوند می خواهد کنار ابتلائات عظیم و خوف اجتماعی جامعه مؤمنان را تطهیر کند که از عصر غیبت به عصر ظهور برده شوند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پس‌از ظهور دین پیامبر(ص) کاملاً متجلی می‌شود، اظهار کرد: در این دوران تمام رشته‌های دنیاپرستی از بین می‌رود، نور امیرمؤمنان امام علی(ع) و اهل‌بیت(ع) کاملاً آشکار می‌شود، درگیری بین حق و باطل تمام می‌شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ظهور حضرت ولیعصر (عج) قیامتی است که نیاز به ابتلایاتی دارد که شیعیان بتواند وارد این دوران شوند، گفت: بار ولایت فقط با امتحانات فراوان برداشته می شود که تنها سه دسته از مردم عبد امتحان شده، ملائکه‌ی مقرب و انبیاء مرسل آن را تحمل می کنند.

آیت‌الله میرباقری در پایان خاطرنشان کرد: در عصر غیبت خداوند جامعه مؤمنان را پاک می‌کنند که آنها را به سوی عصر ظهور ببرند.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.