حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان؛ شیعه امیرمومنان امام علی (ع) باید دلسوز مردم باشد

کد خبر: 107599
استاد حوزه علمیه گفت: امیرمومنان امام علی (ع) برای مظلومان و مشکلات مردم بسیار دل می‌سوزاندند، شیعه‌ امیرمومنان امام علی(ع) هم امروز باید این‌ چنین باشد.
وارث

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسین انصاریان» به‌ مناسبت ماه مبارک رمضان در حسینیه هدایت به سخنرانی پرداخته و گفت: طبق معارف الهی خداوند سه هزار اسم برای خود انتخاب کرده‌ است.

وی افزود: این اسما ظاهراً لفظ اما حقایق آن با ذات مقدس خداوند یکی است، درک کامل آن حقایق هم مشکل است.

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان اظهار کرد: خداوند هزار نام خود را به انبیا خبر داده، هزار نام او سری است و به احدی خبر نداده، هزار اسم دیگر خود را هم در اختیار بندگان خود گذاشته‌ است که از جلوه‌های آن در جوشن کبیر است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه از بین سه هزار اسم نخستین اسمی که برای خود انتخاب کرده علی بود، گفت: علی نامی است که خداوند خود آن را برای امیر مؤمنان امام علی(ع) انتخاب کرده‌ است.

وی ادامه داد: در جوانی و بیست‌سالگی هم لقب امیرمؤمنان را برای ایشان اختصاص دادند، پیامبر(ص) فرمودند خدا لعنت کند کسی را که این لقب را به روی خود بگذارد، لقب امیرمؤمنان تنها برای امام علی(ع) است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) امیر مؤمنان امام علی(ع) را به علم الله وصل کرده‌ است، ابراز کرد: کل علم کتاب نزد امیرمؤمنان امام علی(ع) است، حضرت می‌فرمودند هرچه می‌خواهید از من بپرسید من به همه علوم عالم هستم، در مقام علم هیچ‌کس جز پیامبر(ص) همچون امیرمومنان امام علی (ع) نیست، نمونه و مثال نداشت.

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امیرمؤمنان امام علی (ع) گفت: حضرت می‌فرمایند به اندازه‌ای که به خدا نیاز داری او را عبادت کنید، به میزانی که به جهنم طاقت دارید او را گناه کنید برای آخرت به میزانی که ماندگارید تلاش کنید.

وی با بیان اینکه امیرمؤمنان امام علی(ع) عاشقان زیادی داشتند، بیان کرد: شیعه و عاشق امیرمؤمنان امام علی(ع) فرهنگ ایشان را تبلیغ می‌کنند امروز دنیا تشنه این فرهنگ است.

 

وی با بیان اینکه محبت و عشق امیرمومنان امام علی(ع) نسبت به مردم بسیار بود، با آن‌همه جنگ بسیار بسیار برای مظلومان و مشکلات مردم دل می‌سوزاندند، شیعه‌ امیرمومنان امام علی(ع) هم امروز باید این‌ چنین باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: سلمان درباره امیرمؤمنان امام علی(,ع)می‌فرماید در تمام بهشت خدا غیر عشق الهی و پیامبر(ص) هیچ‌چیزی بالاتر و افضل بر عشق و اقتدا به امیرمومنان امام علی(ع) وجود ندارد.

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امام صادق(ع) درباره «ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخرة الحسنه» خاطرنشان کرد: حسنه در این‌جا به این معنا است که خدایا در دنیا و آخرت دست ما را در دست امیرمؤمنان امام علی(ع) قرار بده.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.