مسجدی‌ها دهه کرامت را به فرصت بزرگ کمک مومنانه تبدیل کردند

کد خبر: 108381
حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی گفت: مسجدی‌ها دهه کرامت را همچون بسیاری دیگر از مناسبت‌های مذهبی طی ۱۸ ماه اخیر به فرصتی برای ابراز کمک مومنانه تبدیل کردند.
وارث

 حجت الاسلام والمسلمین «احسان بی آزار تهرانی» با بیان اینکه دهه کرامت زمان بازخوانی سیره رضوی است، اظهار کرد: آنچه که امام رضا (ع) در آن روایت معروف از ما می خواهند این است که منتقل کننده قول و فعل آنان باشیم زیرا این کار بهترین روش برای جذب مردم به دین است.

 

این خطیب دینی افزود: دهه کرامت یعنی بیان کرامت های حضرت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س). دهه کرامت یعنی اینکه با هم مهربان تر باشیم، از کینه ها دوری کنیم و به فکر نیازمندان باشیم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مساجد در کنار هیئت های مذهبی و رسانه ها توانسته اند دهه کرامت را به جشن بزرگ عرض ارادت به ولی نعمت مان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) تبدیل کنند، گفت: مسجدی ها دهه کرامت را همچون بسیاری دیگر از مناسبت های مذهبی طی 18 ماه اخیر به فرصتی برای ابراز کمک مومنانه تبدیل کردند.

 

بی آزار تهرانی تصریح کرد: توزیع بسته های ارزاق میان نیازمندان، توزیع بسته های جهیزیه به نوعروسان نیازمند و تلاش برای آزادی نیازمندان از مهمترین اتفاقاتی بود که توسط مردم ایران در دهه کرامت امسال رقم خورده است.

 

وی خاطرنشان کرد: دهه کرامت را باید به فرصت بردن جشن های مذهبی به میان مردم و در سطح شهرها، روستاها، کوچه ها و خیابان ها تبدیل کرد و مطمئنا نقش مساجد و هیئت های مذهبی در این زمینه بسیار مهم است که الحمدالله به همت مسجدی ها و هیئت های ها این اتفاق هر سال پررنگ تر از گذشته انجام می شود.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.