حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان؛ اینکه ما در آستانه ظهور هستیم یا نه، مشخص نیست اما هر روز علائم آن تقویت می‌شود

کد خبر: 110139
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه ما در آستانه ظهور هستیم یا نه، مشخص نیست اما هر روز علائم آن تقویت می‌شود، گفت: پیوست مهدوی یعنی اگر به احتمال ما در آخرالزمان باشیم درباره هر موضوعی چه باید کرد و چهب ملاحظاتی باید صورت بگیرد.
وارث

 حجت‌الاسلام والمسلمین «علیرضا پناهیان» عصر امروز در اجتماع بزرگ و مردمی بیعت با امام عصر(عج) که در میدان امام حسین(ع) برگزار شد، گفت: اگر در آستانه ظهور باشیم همه تلاش‌ها یک وضعیت و ویژگی خاص پیدا می‌کند.

 

وی افزود: کسی از زمان ظهور خبر ندارد اما سال ها است علامت‌هایی از ظهور دیده می شود که احساس می شود نزدیکی ظهور تقویت می‌شود، این که ما از نزدیکی ظهور سخن می‌گوییم زمان تعیین نمی‌کنیم اما سالهاست که مشاهده می‌کنیم نزدیک بودن ظهور تقویت می‌شود. از همان سال‌های ابتدایی که اینگونه بحث‌ها شروع شد بسیاری به شدت منتقد بودند که مردم را بیهوده امیدوار نکنید چرا که زمان ظهور مشخص نیست جالب این است که انتقادها در این سال‌ها به شدت کمتر می‌شود و منتقدین هم با با احتیاط انتقاد می‌کنند یا دست از انتقاد خود بر می‌دارند، یعنی احتمال نزدیک بودن ظهور در حال تقویت شدن است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه بسیاری از علائم که خود را نشان می‌دهند در روایات ما آمده است که کمتر به آن توجه شده است، اظهار کرد: بنده طی ۴۰ سال کار تبلیغی خودم کمتر به این روایت‌ها پرداختم شاید به این دلیل روحیه مردم تضعیف نشود یا تلخی در کام آنان قرار نگیرد ضمن اینکه شادکامی خاصی هم در نهایت دارد.

 

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما در آستانه ظهور هستیم یا نه، مشخص نیست اما هر روز علائم آن تقویت می شود، ابراز کرد: زمانی ما اینکه جریان سفیانی چگونه خواهد بود را درک نمی‌کردیم تا اینکه داعش ظهور کرد و تروریست‌ها منطقه را به آتش کشیدند و رسماً علم سفیانی را بالا گرفتند، ما نمی‌خواهیم بگوییم که اینها سفیانی هستند اما زمینه اجتماعی طرفداری از ابوسفیان را ایجاد کردند.

 

وی افزود: طبق روایات شامات در آخرالزمان دچار جنگ سهمگین می‌شود این را هیچ کس درک نمی‌کرد که مناطق آرام سوریه چگونه دچار جنگ داخلی می‌شود اما امروز پس از گذشت چندین سال از حمله داعش به آنجا همه ویرانی‌های فراوان سوریه را بسیار طبیعی می‌دانند و به این سرعت مطالب غیرقابل پیش‌بینی محقق شده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان ادامه داد: ما باید هوشیاری خود را بیشتر کنیم، یکی از مطالبی که درباره آخرالزمان گفته می‌شد و ما به سختی باور می‌کردیم بیماری فراگیر و کشتار جمعی بود که امروز به شکل کرونا خود را نشان داده است که می‌گویند این مقدمه آن کشتار است. روایاتی که درباره بخشی از علائم آخرالزمان وجود دارد که می‌گوید یک سوم مردم زمین باقی می‌مانند یا دو سوم از بین می‌روند یا دو چهارم از بین می‌روند، یک سوم با جنگ از بین می‌روند و یک سوم با بیماری از بین می‌روند. ما این روایت‌ها را نمی خواندیم و می‌گفتیم مردم را مضطرب مرگ و میر فراگیر نکنیم، بعد می‌گفتیم که چگونه می‌شود یک سوم مردم با بیماری از بین بروند. در روایت است که شخص صبح سرحال بیدار می‌شود شب از دنیا می‌رود شب سرحال است صبح از دنیا رفته است، همچون سکته‌هایی که بیماری کرونا نمونه‌های آن را جلوی چشم همه ما می‌آورد.

 

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: ما با خود تصور می کردیم با این پیشرفت علمی چه بیماری است که جان مردم جهان را می‌گیرد، امروز با وجود کرونا شاهدیم که پزشکی در مقابل آن عاجز است و همه واکسن‌ها جنبه اضطراری دارند.

 

وی با بیان اینکه امروز دیگر مساله از اضطراب گذشته روزانه اخبار ما خبر از مرگ می دهند، گفت: امروز مرگ و میرها به خبر تبدیل شده است. یکی از شیعیان از امام صادق(ع) پرسید اگر دوسوم مردم بمیرند پس چه کسی برای ظهور باقی می‌ماند حضرت(ع) پاسخ دادند آیا شما دوست ندارید که جزو آن کسانی باشید که باقی می‌مانند، معلوم می‌شود که شیعیان می‌توانند در آخرالزمان خود را از جنگ‌ها و بیماری‌های فراگیر حفظ کنند، بنابر این ما باید متفاوت از دیگر کشورهای جهان عمل کنیم. امروز تبعیت کردن از سازمان‌های بهداشت جهانی برای ما سم مهلک است به هزار دلیل که یکی از دلایل آن همین تحلیلی است که خدمت شما عرض کردم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با تشکر از رئیس جمهور محترم بابت اینکه فرمودند واکسیناسیون باید اقناعی باشد نه اجباری، گفت: از صدا و سیما تقاضا می‌کنم از شیوه غلط تبلیغات در موضوع کرونا دست بردارد باید صدا و سیما در این زمینه محل چندصدایی شود، مردم حقایق را از زبان اندیشمندان در گفتگوها و مناظرات تلویزیونی به دست آورند و تا این حد سراغ شایعات نروند.

 

وی ادامه داد: از صدا و سیمای کشور ما انتظار می رود که بسیار بهتر برخورد کند اگر پزشکی در ارتباط با کرونا ادعا داشت که از نظر علمی می‌تواند نظریه خود را اثبات کند حتماً چنین فردی در صدا و سیما طی گفتگو با دیگر پزشکان سطح آگاهی مردم در مسائل پزشکی را بالا ببرد.

 

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز دو گروه طرفداران و مخالفان واکسن وجود دارند، عنوان کرد: همه دوست دارند درباره واکسن اطلاعات معتبر دریافت کنند، برای صدا و سیما زشت است که پزشکان زیادی بگویند می‌شود با طب مکمل درمان کرونا را تسهیل کرد اما در صدا و سیما اصلا اثری از آنها نباشد در حالی که باید همه صداها شنیده شود و به یکدیگر کمک کنیم.

 

وی با بیان اینکه هیئت علمی وابسته به ستاد کرونا تلاش کند طی گفتگو و بررسی با همه پزشکان مردم را به نتایج خوبی برساند، گفت: امروز صبح آقای دکتر متخصصی با من صحبت می‌کرد و می‌گفت من به هیچ وجه خودم و بچه‌هایم واکسن نمی‌زنیم. ممکن است کرونا یک بیماری فراگیر، عامل مرگ و میر زیاد و یکی از حوادث آخرالزمان باشد اما باید در ارتباط با این موضوع هوشیارانه برخورد کرد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با ارائه پیشنهادی دیگر، ابراز کرد: اساساً در همه امور اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، نظامی، بهداشتی و در مجلس شورای اسلامی برای بسیاری از امور حساس یک پیوست مهدوی و آخرالزمانی به کار گرفته شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: پیوست مهدوی یعنی اگر به احتمال ما در آخرالزمان باشیم درباره هر موضوعی چه باید کرد و چهب ملاحظاتی باید صورت بگیرد. یکی از مراجع نجف می‌گفت وقتی در روایات گفته شده است که سفیانی از کجا قیام می‌کند و کجا درگیر می‌شود به این معنا نیست که شما صرفا مشاهده‌گر اتفاقات آخرالزمانی باشید بلکه به شما آگاهی می‌دهد که توپخانه خود را آنجا تنظیم کنید و از این جنایت ها پیشگیری کنید، این تحلیل بسیار هوشمندانه است. ایشان کتاب مفصلی در این زمینه نوشتند که ائمه(ع) نمی خواهند ما در مقابل اتفاقات آخرالزمانی دست بسته گرفتار شویم بلکه آنها به ما آگاهی می‌دهند که ما با هوشیاری عمل کنیم. شاید بیماری کرونا هم از این جنس باشد.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.