قرآن و دین راه مؤثر برای مقابله با چالش‌ها در جامعه است

کد خبر: 110768
حجت السلام اشفاق وحیدی امام جمعه ملبورن استرالیا در خطبه‌های سیاسی-عبادی نماز جمعه این هفته در پایتخت استرالیا تاکید کرد که قرآن و دین مبین اسلام همواره یار مظلومین جهان است.
وارث

حجت السلام اشفاق وحیدی امام جمعه ملبورن استرالیا در خطبه‌های سیاسی-عبادی نماز جمعه این هفته در پایتخت استرالیا تاکید کرد که قرآن و دین مبین اسلام همواره یار و مددکار مظلومین جهان است.

وی افزود؛ ملت‌هایی که از ایمان و عقیده خود حفاظت می‌کنند در واقع همواره پیروز و سرفراز خواهد بود.

امام جمعه ملبورن، قرآن و اسلام را مرکز بنا سازی انسان دانست و افزود متأسفانه دلیل اصلی چالش‌های امروز جهان از جمله ظلم، تروریسم و بحران‌های مالی ناشی از دوری ملت‌ها از دین، عقاید و مذهب است. وی گفت؛ امروز قدرت‌های استکباری به بهانه آزادی و حقوق بشر نسل جوان را از دین و مذهب گمراه کرده و سرمایه‌های کلانی برای تخریب نسل جوان ما خرج می‌کنند.

وی تاکید کرد که با وجود دسیسه‌های استکبار جهان، باید نسل جوان بیدار شود و برای مقابله با چالش‌های مشترک نقش‌آفرینی کند.

ما باید نسل جدید و بچه‌های خود را با قرآن دین و مبانی اسلام آشنا کرده و آن را در اولویت خود قرار دهیم. امام جمعه ملبورن تاکید کرد که حاکمان باید منافع مردم را در ارجحیت قرار داده و سیاست خدمت و خدمت‌رسانی را در دستور کار قرار دهند زیرا با نقش‌آفرینی شفاف حاکمان می‌توانیم بر معضلات تروریسم و بحران اقتصادی غلبه پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.