حضرت زهرا(س) یار جمع کردن برای امام زمان(عج) را به منتظران یاد داده‌اند

کد خبر: 111881
یک کارشناس مهدوی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) به منتظران، یار جمع کردن برای امام زمان(عج) را یاد داده‌اند، گفت: ایشان به در خانه مهاجر و انصار و به بیت‌الاحزان می‌رفتند و به دفن مخفیانه وصیت کردند، تا برای امیرالمومنین(ع) یار جمع کنند.
وارث

 حجت الاسلام والمسلمین «محمدصادق کفیل» درباره ارتباط حضرت فاطمه(س) و مهدویت، اظهار کرد: همه ما وصفی را درباره ائمه معصوم(ع) مطرح می کنیم و واژه ای مشترک را به همه آن حضرات(ع) نسبت می دهیم و به همه آن حضرات(ع) «غریب» می گوییم ... حال باید دید غریب چه کسی است؟ چرا کسی در خانه و و طن خود غریب می شود؟!

 

رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در ادامه گفت: دلیل این غربت، فقدان یار و بی‌کسی است، وقتی کسی ما را نفهمد و نشنود، غریب هستیم، واژه متضاد غربت، یاری است، وقتی می گوییم، امامان(ع) غریب بودند یعنی یار نداشتند و تنها بودند چنان که درباره امام زمان(عج) می خوانیم: «صَاحِبُ‏ هَذَا الْأَمْرِ الشَّرِيدُ الطَّرِيدُ الْفَرِيدُ الْوَحِيدُ».

 

وی تاکید کرد: اگر امیرالمومنین(ع) بعد از رحلت نبی مکرم اسلام(ص) یار و یاور داشتند 25 سال خانه‌نشین نمی شدند، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و دیگر ائمه(ع) هم غریب بودند چنان که امام زمان(ع) نزدیک به 1200 سال است که خانه‌نشین هستند، نماز می خوانند، عبادت می کنند اما یک غم ایشان را می آزارد و آن غم غربت است.

 

حجت الاسلام کفیل با اشاره به فرازی از دعای ندبه که در آن می خوانیم: «عَزیزٌ عَلَیّ اَن اَرَی الخَلقَ وَ لا تُری؛ بر من سخت است همه را مي بينم اما تو را نمي بينم»، ابراز کرد: حضرت زهرا(س) به ما منتظران یاد دادند هر کس که می تواند، باید امام زمان(عج) را یاری کند، ایشان 40 شب به در خانه انصار و مهاجر رفتند و خطبه خواندند تا یک اتفاق بیفتد، چرا ایشان هر روز به بیت الاحزان می رفتند؟ چرا وصیت به اختفای مزارشان کردند؟

این کارشناس مهدوی تاکید کرد: حضرت زهرای مرضیه(س) همه این کارها را کردند تا برای امام علی(ع) یار پیدا کنند، حضرت زهرا(س) خود یار امام(ع) بودند؛ گاهی ما یار و دلداده و دوست و اهل دعا و مناجات و جمکران هستیم و برنامه‌مان هم ظهور است، اما باید یار هم برای امام زمان(عج) پیدا کنیم.

 

وی در ادامه گفت: عصر غیبت فقط به معنای یار شدن نیست بلکه باید جامعه را آماده ظهور کرد، اگر مادری فرزندانش را یار حضرت حجت(عج) تربیت کند اگر استاد دانشگاه، کارمند، کاسبی و ... هر که در هر جایگاهی درصدد جکع کردن یار برای ولی خدا برآید، جامعه آماده ظهور می شود.

 

حجت الاسلام کفیل در پایان خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) نگفت من یار امام(ع) هستم، و همین که نماز می خوانم و روزه می گیرم کافی است بلکه درصدد تربیت یاران ولی خدا و جمع کردن یار برای امیرالمومنین(ع) برآمد. اینکه مولی الموحدین(س) بعد از چند سال به خلافت رسیدند به دلیل گام های حضرت زهرای مرضیه(س) است.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.