۲۵ خرداد؛ آخرین زمان ثبت‌نام علاقمندان به مسابقات سراسری قرآن

کد خبر: 113777
ثبت‌نام برای حضور در چهل‌ و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ۲۱ اردیبهشت ماه جاری آغاز شده و تا ۲۵ خرداد ادامه دارد.
وارث

علاقمندان برای شرکت در این رویداد معنوی و فرهنگی از طریق سامانه www.quraniran.ir نسبت به ثبت نام خود کنند.

 

چهل‌ و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن با محوریت بقاع متبرک و امامزادگان واجدالتعظیم در ۱۲ رشته شامل، حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء (مرحله شهرستانی و استانی)، حفظ پنج جزء (مرحله شهرستانی و استانی)، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، تفسیر عمومی قرآن کریم، اذان، دعاخوانی، مدیحه‌سرایی، ترجمه نهج‌البلاغه و ترجمه صحیفه سجادیه برگزار می شود.

 

براساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این دوره برای اولین بار رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، مدیحه‌سرایی و همخوانی در ۲ بخش زنان و مردان به مسابقات اضافه شده است.

متقاضیان به‌طور هم‌زمان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در یکی از رشته‌های انفرادی آوایی (قرائت تحقیق و ترتیل، تمام رشته‌های حفظ، اذان و دعاخوانی) و یک رشته گروهی (مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم) اقدام کنند.

 

همچنین به‌منظور ترویج معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی با آن، تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر رشته‌های فوق، در یکی از رشته‌های معارفی (تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه) ثبت‌نام کنند.

 

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و اقامت دائم در شهرستان محل ثبت‌نام از جمله شرایط عمومی ثبت‌نام اعلام شده است.

 

پیش از این، میزبان مرحله کشوری این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت و حفظ، استان خوزستان و رشته‌های اذان، دعاخوانی و مدیحه‌سرایی استان قزوین اعلام شده است.

منبع: ایرنا


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.