زائران اربعین امسال نیازی به ویزا نخواهند داشت/ بیش از ۴ میلیون زائر امسال از مرزهای ایران عبور خواهند کرد

کد خبر: 113958
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه طبق اعلام مسئولان عراقی نیازی به ویزا برای زائران ایرانی در اربعین امسال نیست، گفت: برآوردمان این است که ۴ میلیون زائر از مرزهای ایران در مراسم اربعین امسال عبور خواهند کرد.
وارث

سید مجید امیراحمدی در حاشیه جلسه ستاد مرکزی اربعین در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز ستاد اربعین استانداران ایلام، کرمانشاه و خوزستان گزارشات شان را در مورد اقدامات عمرانی و زیرساختی در رابطه با بحث مراسم اربعین ارایه کردند. پیشرفت های خوب و قابل قبولی صورت گرفته است که با توجه به اینکه در دو سال گذشته پروژه های عمرانی در این حوزه سیاسی شده است با اقدامات موثر سعی شد این عقب ماندگی ها جبران شود

 

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به بازدید میدانی خود از استان های ایلام و کرمانشاه اظهار داشت: پیشرفت های عمرانی و زیرساختی در این دو استان قابل قبول است و ما امیدواریم در مراسم اربعین امسال مشکلی نداشته باشیم.

 

وی از جمله چالش های مراسم اربعین امسال را گرما دانست و افزود: مراسم اربعین امسال در اواخر شهریور و اوج گرما در استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه و از آن طرف کشور عراق برگزار می شود. گرما بالای 5 درجه و هوا شرجی است و این مسئله مستلزم برنامه ریزی دقیق و حساس است، ما با خطر گرمازدگی زائران مواجه هستیم و باید به گونه ای مسئله را مدیریت کنیم که زائران دچار مشکل نشوند.

 

وی اضافه کرد: ایجاد سایه بان، احداث کارخانه تولید یخ، ارایه خدمات بهداشتی با شرایط گرمازدگی و ایجاد شرایط مناسب برای کسانی که دچار کرمازدگی می شوند از جمله اقداماتی است که ما برای دفع خطر گرمازدگی برای زائران در نظر گرفته ایم.

 

رییس ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد: طبق آخرین گزارش سفیر ما در عراق در نتیجه مذاکرات وی با وزیر عراق دولت عراق و نخست وزیر این کشور اعلام کردند که برای اربعین امسال نیاز به ویزا نخواهد بود البته دولت عراق در رابطه با بحث حضور محدود زائران زمینی بدون ویزا نیز اعلام آمادگی کرده است که این موضوع هنوز قطعی نیست و در سفری که مسئول عراقی به ایران خواهند داشت بحث سفر زائران ایرانی به عراق در طول سال آن هم به صورت محدود مطرح خواد شد و در آینده مشخص می شود ولی برای مراسم اربعین امسال ویزا به صورت کامل برداشته شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: برآورد ما این است که امسال بیش از 4 میلیون زائر به سمت مرزهای عراق خواهند رفت.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.