فضای مجازی مهم ترین عامل کم رنگ بودن انس با قرآن در نسل جوان است

کد خبر: 113987
وی مهم ترین عامل کم رنگ بودن انس با قرآن در نسل جوان را فضای مجازی دانست و ادامه داد: بیشترین وقت نسل جوان در فضای مجازی سپری می شود و دیگر زمانی برای فعالیت های قرآنی باقی نمی ماند.  
وارث

زهرا رجبی، شرکت کننده حفظ ۱۰ جزء سی‌وششمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در حاشیه برگزاری این جشنواره در گفت و گویی گفت: از سال سوم ابتدایی وارد عرصه فعالیت قرآنی شدم و بیست و سه جزء حفظ کردم و در رشته حفظ ده جزء در این دروه از مسابقات شرکت کردم.

وی با اشاره به سابقه شرکت در مسابقات دانش آموزی استانی و کسب رتبه افزود: اگر چه به مسابقات دانش آموزی کشوری راه یافتم اما تا امروز موفق به کسب رتبه کشوری نشدم.

رجبی اضافه کرد: اگر چه تشویق و حمایت های خانواده هم یک از عوامل موثر در فعالیت های قرآنی بنده بوده اما بیشتر به دلیل علاقه شخصی به حفظ قرآن پرداختم.

وی با اشاره به اینکه انس با قرآن برکات بسیار زیادی در روح و جسم انسان دارد، بیان کرد: اولین اثر آن برای ما دانشجویان در حیطه درسی افزایش و تقویت حافظه است و همچنین حفظ قرآن کریم آرامش درونی و احساس نشاط برای من ایجاد کرده است.

رجبی گفت: در فضای مجازی و پیام رسان ایتا اطلاع رسانی ها انجام شد و ما شرکت کنندگان در جریان برنامه های جشنواره بودیم.

وی بیان کرد: در کنار برگزاری مسابقات شاید بهتر باشد تشویق بیشتری برای شرکت کنندگان در نظر گرفت چون هنوز شرکت در مسابقات قرآنی بین دانشجویان پررنگ نیست و می تواند بهتر از این ها باشد.

رجبی یکی از مشکلات دانشجویان را همزمانی مسابقات با امتحانات عنوان کرد و گفت: اساتیدی هستند که به هیچ عنوان قبول نمی کنند که ما در زمان دیگری امتحان بدهیم.

وی مهم ترین عامل کم رنگ بودن انس با قرآن در نسل جوان را فضای مجازی دانست و ادامه داد: بیشترین وقت نسل جوان در فضای مجازی سپری می شود و دیگر زمانی برای فعالیت های قرآنی باقی نمی ماند.

رجبی ادامه داد: همچنین تبلیغ و ترویج قرآن در فضای مجازی بسیار کم است و به میزانی که جبهه مخالف برای جذب جوانان به محتواهای بیهوده تلاش می کند قرآن در فضای مجازی پر رنگ نیست لذا باید همه جوانانی که در حیطه های مختلف قرآنی فعالیت می کنند در عرصه مجازی هم تلاش کنند.
منبع: ایسنا


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.