هتک حرمت مجدد به قرآن کریم در نروژ

کد خبر: 114699
یک فعال نروژی یک نسخه از قرآن کریم را در محله مسلمانان سوزاند و به دنبال آن پلیس یک زن مسلمانان را که با خودرو این فعال نروژی را تعقیب کرده بود، بازداشت کرد.
وارث

به نقل از الجزیره، لارس تورن، رهبر یک جنبش موسوم به «اسلامی‌سازی نروژ را متوقف کنید»، نسخه‌ای از قرآن کریم را در محله‌ای که یک جامعه بزرگ مسلمان در حومه پایتخت اسلو زندگی می‌کند، سوزاند.

این صحنه خشم تعدادی از مسلمانان را برانگیخت که برای خاموش کردن آتش سوزان شتافتند و خیلی زود جمعیتی برای اعتراض به فعالان تجمع کردند.

تورن و فعالان جنبش مذکور، توسط یک زن مسلمان با خودروی خود تعقیب شدند و پلیس نروژ مدعی شد که او عمداً با خودروی آن‌ها برخورد کرده است؛ کلیپ تعقیب و گریز دو خودرو که توسط نروژی‌ها گرفته شده است نشان می‌دهد این زن قصد در تنگنا قرار دادن فعالان را داشته اما قصد واژگونی خودروی آن‌ها را نداشته است.

پلیس در بیانیه‌ای افزود: پنج سرنشین این خودرو جراحات جزئی برداشتند و یکی از آن‌ها به بیمارستان منتقل شده است.

این حادثه یک هفته پس از یک حادثه تیراندازی در مرکز اسلو رخ داد که پلیس آن را یک اقدام تروریستی خواند.

فعالان اسکاندیناوی ضد اسلام از جناح راست افراطی، از جمله راسموس پالودان دانمارکی ـ سوئدی، سوزاندن قرآن در محله‌هایی که تعداد زیادی مسلمان در آن زندگی می‌کنند را برای خود به یک تفریح تبدیل کرده‌اند.

مقامات برخی کشورها این اقدامات تحریک‌آمیز را آزادی عقیده می‌دانند که مرتباً منجر به حوادثی در درگیری با معترضان می‌شود همانطور که اخیراً در سوئد در تعطیلات عید پاک اتفاق افتاد.
منبع: ایکنا


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.