آیا خدا برای هرگناه 2 بار انسان را مجازات می‌کند؟+پاسخ آقامجتبی تهرانی

کد خبر: 115808
مرحوم آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی می‌گوید: روایاتی داریم که خداوند، اکرم است از اینکه دو بار عقوبت کند. اگر در دنیا عقوبت کند، در آخرت عقوبت نمی‌کند. خداوند عادل است. هیچ وقت دو بار عقوبت نمی‌کند.
وارث

مرحوم آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی، استاد اخلاق در یکی از سخنرانی‌هایش می‌گوید: سماعه از امام‌صادق(ع) نقل می‌کند که ایشان می‌‌فرماید در نوشته‌های امام‌علی(ع) است: «أَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ لَمْ یَجْعَلِ الدُّنْیَا ثَوَاباً لِمُؤْمِنٍ وَ لَا عُقُوبَةً لِکَافِرٍ» خداوند دنیا را محل ثواب برای مؤمن قرار نداده است؛ چرا؟ چون ناخالص است.

وی ادامه داد: راحتی دنیا، آمیخته با ناراحتی است. من می‌خواهم به او ثواب اُخروی خالص بدهم. از این طرف درست عکسش است. دنیا را هم محل عقوبت برای کافر قرار نمی‌دهم. چرا؟

آقامجتبی تهرانی گفت: روایاتی داریم که خداوند، اکرم است از اینکه دو بار عقوبت کند. اگر در دنیا عقوبت کند، در آخرت عقوبت نمی‌کند. خداوند عادل است. هیچ وقت دوبار عقوبت نمی‌کند. هم اینجا و هم آنجا نیست.

این استاد اخلاق تصریح کرد: اگر در دنیا تو را در فشار گذاشتند، دیگر در آخرت خبری از فشار نیست؛ لذا عذاب کافر را برای آخرت می‌گذارد. خالصش را برای او گذاشته است.

منبع : فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.