معلمی لطف خداست/این موهبت الهی را قدر بدانید

کد خبر: 115878
گردهمایی سراسری روحانیون شاغل در آموزش و پرورش با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی برگزار شد.
وارث

حجت الاسلام و المسلمین «محسن قرائتی» رئیس ستاد اقامه نماز در گردهمایی سراسری روحانیون شاغل در آموزش و پرورش ، با برشمردن ویژگی های ممتاز معلم و نقش و جایگاه والای معلمی خطاب به معلمان و فرهنگیان روحانی گفت: اثر کار صنعتگران و مهندسان و دیگران ممکن است چند سالی بیستر نباشد اما اثر کار شما معلمان تا قیامت خودنمایی می کند و شما معلمین شریک در همه کارهای خیر شاگردانتان خواهید بود.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: کار معلم امروز تنها محدود به انتقال علم نیست بلکه در ذهن نوجوان امروز ما شبهات فراوانی وجود دارد که معلم ما و روحانی ما باید مهارت پاسخگویی به آن ها را داشته باشد. آموزش های شما و شیوه تبلیغ شما باید بر اساس لسان قوم باشد یعنی زبان نسل نو ” و ما ارسلنا من رسول الا بلسان قومه “.

 

وی افزود: معلمی لطف خداست، این موهبت الهی را قدر بدانید. دیگران روی جمادات کار می کنند اما شما بر فکر و اندیشه انسان ها کار می کنید.

 

این معلم و مفسر قرآن کریم افزود: گاهی در کنار آنچه در کلاس درس به صورت عمومی برای دانش آموزان مطرح می کنید به صورت انفرادی و تن به تن و چهره به چهره نیز نیاز به تبلیغ و راهنمایی است و چه بسا اثر اینگونه تعلیم و تربیت و تبلیغ بیشتر از اولی است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به روحانیون شاغل در آموزش و پرورش گفت: در روایات و ادعیه خوانده اید که پناه می برم از علم بی فایده” اللهم انی اعوذ بک‌ من علم لاینفع ” باید تلاش کنیم چیزی را به نوجوانانمان آموزش دهیم که برایشان لازم و مفید باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در ادامه ضمن توصیه به روحانیون آموزش و پرورش داشت گفت: اگر چه برای معلمی شما حقوقی پرداخت می شود اما این حقوق ها تنها ارزش کار شما نباشد بلکه هدفتان باید خدا باشد و وظیفه طلبگی و ارشادی و تبلیغی تان فراموش نشود.

 

وی افزود: توفیق امامت جماعت دانش آموزان را از دست ندهید. ارتباط با دانشگاه فرهنگیان و انتقال تچارب به دانشجو معلمان را افتخار خود بدانید. امروز تصمیم بگیرید هر یک از شما اوقاتی از هفته یا ماه مثلا از روزهای پایان هفته را در مساجد مناطق حاشیه شهرها و روستاهای اطرافتان که نماز جماعت ندارند زمینه احیای نماز جماعت را فراهم کنید.

 

استاد قرائتی تاکید کرد: نذر کنید تا هر شب حتما تفسیر یک‌ آیه از قرآن را بخوانید. شما به عنوان یک طلبه باید همواره روحیه تبلیغی و کار جهادی را در خود زنده نگه دارید قرآن می فرماید : هر کاری می کنید یا حق آن را انجام دهید ” حق تلاوته، حق تقاته، حق جهاده ” یا لاقل تا آنجا که می توانید و توان دارید تلاش کنید ” فاتقوا الله ما استطعتم ” ، ” و اعدوا لهم ما استطعتم ” . از خدا بخواهید به شما کمک‌کند تا به گونه ای عمل کنید که تربیت نسل نو علاوه بر محفوظات و مدرک ، ایمان و عبادت و مهارت هم داشته باشد ان شاءالله

 

گفتنی است در این گردهمایی دو روزه که به همت ستاد همکاری های حوزه و وزارت آموزش و‌پرورش برگزار گردید، وزیر آموزش و پرورش، مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه و‌ صاحب نظران فرهنگی و حوزه تعلیم و تربیت به سخنرانی پرداخته اند.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.