نریمانی؛ در هیچ جای دنیا پلیس اینقدر مظلوم نیست/ اشتباه یک نفر را نباید پای همه نوشت

کد خبر: 115896
سیدرضا نریمانی با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا، پلیس یک مملکت اینقدر حقیر و مظلوم نیست، گفت: ما انتظار داریم پلیس به مردم بگوید غلط کردم، این پلیس چقدر به مردم خدمت کرده است؟ اشتباهات یک یا دو نفر در هر منصب را نباید به پای همه نوشت.
وارث

 سیدرضا نریمانی مداح سرشناس کشورمان در مراسم عزاداری سالروز وفات پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) درباره وقایع اخیر حجاب و امنیت ملی اظهار داشت: در این اوضاع و احوال و روزها، خبرهای بد و ناراحت‌کننده زیاد می‌شنویم. در این روزها، حال هیچ‌کدام از ما خوب نیست زیرا با چشمان می‌بینیم جوانان و هم‌سن‌ و سالان ما در دوراهی، راه درست را انتخاب نمی‌کنند. گوششان به دهان بی بی سی، ایران اینترنشنال و رسانه‌هایی است که با همه وجود به میدان آمدند و نظام اسلامی را می‌زنند.

به راحتی می‌توان زهیر شد یا زبیر

وی افزود: یک عده‌ای هم خواه یا ناخواه با این رسانه‌ها همراه شدند اما نمی‌شود گفت خواه یا ناخواه زیرا در زیارت عاشورا که قدسی است، خدا فرموده است: «شایعت و بایعت و تابعت علی قتله اللهم العنهم جمیعا» یعنی خداوند همه را که مشایعت و متابعت کردند، لعنت می‌کند. کسانی که فقط نگاه کردند هم لعن شده‌اند. به همین راحتی است که یکی حر، زهیر و ... می‌شود و دیگری یکباره زبیر می‌شود و سال‌ها کنار امیرالمؤمنین بوده است اما چپ می‌کند.

نریمانی با اشاره به اینکه ماهم ناراحت هستیم و از برخی اتفاقات در کشور ناراحت هستیم و به جایش هم حرف زدیم اما اعتقاد داریم که ما یک خانواده هستیم، گفت: آدم مشکل خانواده خود را به غریبه می‌گوید تا حل کند؟ اینقدر عجولانه تصمیم نگیرید و توئیت و استوری نکنید.

نباید زمانی که همه دشمنان نظام را می‌زنند، ما هم بزنیم

این مداح اهل بیت (ع) افزود: خطاب من به کسانی است که یک عمر زیر پرچم امام حسین (ع) سینه زدند اما امروز چپ شده‌اند، امروز مشکلات بسیار هست اما خدمات هم بسیار است. مشکلات را باید به کمک هم حل کنیم و خوبی‌ها را بگوییم. نباید زمانی که همه دشمنان می‌زنند، ما هم بزنیم. لات‌ها میان خود، مرامی دارند و زمانی که با یک نفر مشکل دارند اما می‌بینند تمام لات‌های محلات دیگر آمدند و او را می‌زنند، از او حمایت می‌کنند. آقای مجتهدی فرمود: تمام افراد دور امام حسین (ع)، لات‌ها بودند و مرام لاتی داشتند.

وی گفت: شهید جواد محمدی سر من داد می‌زد و می‌گفت چرا کمک فردی رفتی که نظام را می‌زند. نباید کاری کنیم که اصل نظام آسیب ببیند.

اشتباهات یک نفر یا دو نفر در هر منصب را نباید به پای همه نوشت

نریمانی با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا، پلیس یک مملکت اینقدر حقیر و مظلوم نیست، گفت: ما انتظار داریم پلیس به مردم بگوید غلط کردم. این پلیس چقدر به مردم خدمت کرده است؟ اشتباهات یک نفر یا دو نفر در هر منصب را نباید به پای همه نوشت. فردی نزد آیت‌الله بهجت آمده بود و عرض کرد: برخی از فلان لباس‌ها دزد هستند. ایشان فرمودند: اینگونه نگویید بلکه بگویید دزدها در این لباس آمده‌اند.

چرا پشت تریبون امام حسین (ع)، به پلیس می‌گوییم چشم در چشم مردم بگو غلط کردم

این مداح اهل بیت (ع) افزود: چرا همه مسئولین و مملکت را با یک چوب می‌رانیم؟ در این مدت بارها فکر کردم که نشسته‌ایم نظام عوض شود، بعدش چه کسی سر ما بیاید؟ آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بیایند. چرا پشت تریبون امام حسین (ع) راحت می‌نشینیم و به پلیس مملکت که حافظ جان و مال و ناموس مردم است و یک روز در شهر نباشند مشکلات بسیاری خواهیم داشت، می‌گوییم چشم در چشم مردم بگو غلط کردم. مگر چه کار کردند؟ اشتباه مدیر کاهل، ضعف مسئول پست و فاسد را کسی به پای نظام ننویسد، کسی به پای امام ننویسد .

وی گفت: مقام معظم رهبری دو سال است که می‌فرمایند تببین کنید. ایشان این روزها را می‌بینند. شنیدم شب گذشته در اصفهان افرادی را دستگیر کردند که تازه از کربلا برگشتند اما قمه به دست وسط خیابان بودند و چادر از سر ناموس مردم کشیدند. کجا می‌رویم؟ یک عمر زیر پرچم چه کسی سینه زدیم؟ زیر پرچم یزید بودیم یا امام حسین (ع)؟ یک مقدار فکر کنیم.

برخی اوقات سکوت خوب است...

نریمانی با اشاره به اینکه برخی این روزها نقش اپوزسیون را بازی می‌کنند و با گوشی خود هرروز توئیت می‌زنند، گفت: چنین فردی پر از تناقض است. یکی به میخ می‌زند و یکی به نعل، چون فکر ندارد! یک توئیت می‌زند، بعد می‌فهمد فردا اشتباه کرده است. فکر کردن خوب است. برخی اوقات سکوت خوب است و سکوت انسان را به جایی می‌رساند. باید چشم و گوش ما به سمت مقام معظم رهبری باشد و بدانیم ایشان چه می‌خواهد و آن را انجام دهیم.

این مداح اهل بیت (ع) در پایان خاطرنشان کرد: خیلی مراقب باشید، یک لحظه است که در دوراهی گیر می‌کنید و نمی‌دانید کدام طرف بروید. در این جلسات از خدا بخواهید که به حق خون شهدا، ما را در انتخاب مسیر کمک کند تا مسیر حق و درست برویم.
منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.