بررسی ظرفیت پیاده‌روی اربعین در راستای افزایش تدبر در قرآن

کد خبر: 116129

حجت الاسلام علی تقی زاده رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در سفر به کشور عراق با رؤسای دارالقرآن عتبه علویه و حسینیه، رایزن فرهنگی کشورمان در عراق و رئیس مرکز الوطنی لعلوم القرآن دیدار و گفت و گو کرد.

در دیدار رئیس سازمان دارالقرآن الکریم از دارالقرآن عتبه حسینیه و عتبه علویه شیخ خیرالدین الهادی رئیس دارالقرآن عتبه حسینیه و امیر کسار رئیس دارالقرآن عتبه علویه ظرفیت‌های مشترک برای همکاری بررسی شد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در این دیدار تجربه آموزش قرآن در سطوح مختلف خصوصاً مباحث مرتبط با تدبر و سبک زندگی را با استفاده از ظرفیت‌های مردمی تشریح کرد. این ظرفیت‌ها از سوی مدیران قرآنی هر دو آستان با استقبال روبرو شد و در این زمینه همکاری‌هایی در آینده مقرر شود.

همچنین حجت الاسلام تقی زاده در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین اباذری رایزن فرهنگی ایران در عراق به بررسی ظرفیت‌های قرآنی در کشور عراق پرداخت.

در این دیدار ابتدا حجت الاسلام تقی زاده ظرفیت‌های موجود در سازمان دارالقرآن الکریم را تشریح کرد و در ادامه حجت الاسلام اباذری به گزارشی از مجموعه فعالیت‌های قرآنی در کشور عراق پرداخت.

رایزن فرهنگی ایران در عراق به وجود فاصله زیاد بین حالت موجود با حالت مطلوب تصریح کرد و انتقال تجربه سازمان دارالقرآن الکریم در گسترش فعالیت‌های مردمی قرآنی در کشور عراق را مطلوب دانست. همچنین حجت الاسلام اباذری آمادگی خود برای تعامل و هم افزایی با سازمان دارالقرآن را اعلام کرد.

در این دیدار رئیس سازمان دارالقرآن الکریم بر ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای استفاده در راستای افزایش انس و تدبر زوار امام حسین علیه السلام با قرآن کریم تاکید کرد و مقرر شد در این زمینه طرح مشترکی پیشنهاد و پیگیری شود.

در ادامه دیدارهای رئیس سازمان دارالقرآن در عراق، وی با رافع العامری، رئیس مرکز الوطنی لعلوم القرآن نیز به گفتگو نشست.

این دیدار در ابتدا ظرفیت‌ها و برنامه‌های قرآنی دو مجموعه بیان شد و در ادامه العامری از انتقال تجارت سازمان دارالقرآن در طراحی برنامه و مناهج آموزش قرآن استقبال کرده و به امکان همکاری با وزارةالتربیة عراق برای آموزش قرآن در مدارس ابتدایی و متوسطه در قالب یک طرح مشترک اشاره کرد.

در پایان این دیدار حجت الاسلام تقی زاده بازدیدی از قسمت‌های مختلف مجموعه‌ی مرکز الوطنی لعلوم القرآنی به عمل آورد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.