هیچ خللی در برپایی نمایشگاه قرآن صورت نخواهند گرفت

کد خبر: 117227
اسماعیلی در پاسخ به این پرسش که آیا تغییرات مدیریتی در آستانه برپایی نمایشگاه قرآن  باعث تضعیف عملکرد نمایشگاه نخواهد شد گفت: هیچ خللی در برپایی نمایشگاه قرآن صورت نخواهند گرفت.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۴ بهمن ماه طی حکمی، شبیر فیروزیان را به سمت سرپرستی معاونت قرآن و عترت این وزارتخانه معرفی کرد.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص تغییرات مدیریتی صورت گرفته در معاونت قرآن و عترت در ایام منتهی به نمایشگاه قرآن گفت: ما از وجود دوستان استفاده خواهیم کرد، آقای فیروزیان جزو همکاران اصلی نمایشگاه بودند و الحمدالله هیچ مشکلی نیست و با همه پیش بینی‌ها این تغییرات مدیریتی رقم خورده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این تغییرات در آستانه برپایی نمایشگاه قرآن باعث تضعیف عملکرد نمایشگاه نخواهد شد، ادامه داد: هیچ خللی در برپایی نمایشگاه قرآن صورت نخواهند گرفت.

گفتنی است شبیر فیروزیان دارای دکتری تفسیر تطبیقی قرآن کریم از دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (قم)، با سابقه تدریس ده ساله در دانشگاه‌های صنعتی شریف، علامه طباطبایی و صنعتی امیرکبیر است و دارای سوابق مدیریتی همچون مسئول محتوایی کارگروه قرآن قرارگاه خاتم الأوصیاء سپاه پاسداران به مدت ۲ سال، مدیر بخش اعتقادی اداره تحلیل و بررسی‌ها و گفتمان سازی معاونت فرهنگی- اجتماعی سپاه پاسداران به مدت ۲ سال، عضو شورای عالی گفتمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مدت ۳ سال، عضو میز فرهنگی-اجتماعی گروه امنیت مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح (۱۳۹۳)، مدیرکل نخبگانی مرکز گفتمان سازی سیاست‌های کلی نظام در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیر انتشارات کتابخانه مجلس شورای اسلامی به مدت ۲ سال، نماینده وزیر علوم در شورای اعطای مدرک تخصصی و عمومیِ حفظ قرآن کریم در ۲ سال و نیم گذشته، مشاور راهبردی و محتوایی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۲ سال و نیم گذشته، مدیر کمیته محتوایی بیست و نهمین و سی امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در ۲ سال و نیم گذشته و عضو فعلی شورای سلامت و سبک زندگی دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد.

شایان ذکر است که علیرضا معاف که از ابتدای دولت سیزدهم معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد بود به دلیل بیماری و آغاز دوره درمانی از مسؤولیت خود کناره گیری کرد و در حکمی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وی را به سمت مشاور راهبردی ویژه و مسئول راه اندازی بنیاد بین‌المللی یاسین منصوب کرد.

بنیاد یاسین همچون بنیاد فارابی و رودکی قرار است از جمله بنیادهای وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد تا در زمینه امور فرهنگی و هنری در سطح بین‌المللی فعالیت نماید.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.