فراهم کردن زمینه تشرف1480 زائر بیمار و معلول به بارگاه منور رضوی

کد خبر: 75258
رئیس اداره امداد و تسهیلات زائران آستان قدس رضوی از فراهم کردن زمینه تشرف1480 زائر بیمار و معلول سراسر استان به بارگاه منور رضوی در طول هفته جاری در قالب طرح «یا معین الضعفاء» خبر داد.
وارث:  حسین راست نژاد با اعلام این خبر، بیان کرد: این زائران از استان خراسان رضوی و از شهرهای سرخس، تربت جام، بردسکن، فریمان، چناران و مه ولایت به همراه بیماران و معلولان سطح شهر مشهد به حرم مطهر رضوی مشرف شده بودند.
وی با بیان اینکه مخاطبان این طرح غالبا تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بیماران خاص هستند، تصریح کرد: در این طرح تمامی خادمان در هر پست و وظیفه‌ای از جمله انتظامات، کفاش، دربان و.... به صورت ویژه به ارائه خدمات می پردازند.
راست نژاد افزود: قرائت آیات کلام الله مجید، قرائت زیارت مخصوص امام رضا(ع)، اجرای برنامه مرثیه سرایی و مداحی توسط مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) و پذیرایی از جمله برنامه‌های است که هنگام تشرف برای زائران به اجرا درآمده است.
گفتنی است؛ طرح «یا معین الضعفاء» به همت معاونت اماکن متبرکه و با هدف کمک به کم توانان مالی، تشرف سالمندان و معلولان جسمی که توانایی تشرف به بارگاه منور ثامن‌الحجج علی ‌بن ‌موسی‌الرضا(ع) را ندارند، اجرا می‌شود.


منبع: آستان نیوز