در فاطمیه بزرگ تهران مطرح شد؛

پناهیان:لزوم بکارگیری اهداف بلند اخلاقی برای نزدیکی به اهل بیت(ع) در ماه محرم

کد خبر: 86415
حجت الاسلام پناهیان بابیان اینکه در دینداری نباید به اهداف کوچک قانع شد؛گفت: وقتی جوان راصرفا به برخی مناسک عبادی اندک قانع کنیم واهداف بزرگ رافراموش کند دین گریز می شود درایام محرم اهداف بلند اخلاقی ودینی برای نزدیک شدن به اهل بیت(ع)را دنبال کنید.

وارث: 

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه دوشنبه 19 شهریور به مناسبت سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع) در فاطمیه بزرگ تهران به سخنرانی پرداخت و گفت: ما از نظر جغرافیایی وسط عالم هستیم، خداوند امکانات فراوانی را در اختیار شیعیان قرار داده که می‌توانند از آنها برای اهداف بزرگ الهی و انسانی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه غدیر آغاز سعادت بشر است؛ عنوان کرد: انتخاب هدف در زندگی شیعه بسیار اهمیت دارد و باید دنبال ایجاد تحول در فرهنگ‌های غلط باشد، اینکه صرفا بر علیه یک فرهنگ بد یا غلط صحبت کنیم کافی نیست بلکه باید بر علیه توقف بر خوبی‌های اندک هم صحبت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با استناد به روایتی از امام صادق(ع) اظهار داشت: روزی یکی از اصحاب امام صادق(ع) نزد ایشان جوانمردی را شکر بر نعمت و صبر بر نقمت و کمبود تعریف می‌کنند؛ امام می‌فرمایند سگ‌های مدینه هم همین‌طور هستند؛ ما اهل‌بیت می‌گوییم مروت آن است که نعمت ندادند شکر کنید و نعمت دادند ایثار کنید.
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در دینداری نباید به اهداف کوچک قانع شد چراکه سبب دین‌گریزی می‌شود؛ ابراز کرد: وقتی جوان را صرفا به نماز یا برخی مناسک عبادی اندک قانع کنیم و اهداف بزرگی همچون انتقام گرفتن سیلی مادرمان حضرت زهرا(س) را فراموش کند دین‌گریز خواهد شد، در ایام محرم اهداف بلند اخلاقی و دینی برای نزدیک شدن به اهل بیت‌(ع) را دنبال کنید.

وی افزود: مکاتب فکری همچون صهیونیست‌ها جهان را با اخلاق حداقلی اداره می‌کنند بنابراین همان قدر که برای سکس و هرزگی‌ تبلیغ دارند برای اخلاق‌های حداقلی همچون قناعت، رضایت، آرام و ساکت بودن و غیره تبلیغ می‌کنند.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان ادامه داد: برای کسانی که با اخلاق حداقلی تربیت شدند اهمیت ندارد که در گوشه‌ای دیگر از جهان ملتی چپاول، غارت یا نابود شوند یا پول و قدرت آنها در خدمت ظالمان باشد.
استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از آموزش و پرورش که دانش‌آموزان را نه با هدف دانشمند شدن بلکه صرفا برای کارمند شدن تربیت می‌کند، گفت: ما باید بر علیه فرهنگی که اهداف بلند اهل‌بیت(ع) را دنبال نمی‌کند فریاد بزنیم، آموزش و پرورش ما باید دانش‌آموزان را طوری تربیت کند که در راستای اهداف بلند اهل‌بیت(ع) قدم بردارند.

 

منبع:شبستان