آیت‌الله رشاد: 

حفاظت از ولایت و ارکان جمهوری اسلامی جزو واجبات و از همه فروع دینی واجبتر است

کد خبر: 86874
آیت‌الله رشاد گفت: حمله موشکی ایران به قرارگاه تکفیری‌ها در سوریه بار دیگر اقتدار نظام اسلامی ایران را در دنیا به نمایش گذاشت.
وارث

 آیت‌الله علی‌اکبر رشاد  (دهم مهر ماه) در درس خارج فقه که در حوزه علمیه امام رضا(ع) برگزار شد، پیش از آغاز درس طی سخنانی درباره اقتدار موشکی ایران اظهار داشت: روز گذشته بار دیگر اقتدار نظام اسلامی ایران در قبال شیطنت‌ها و رذالت‌های کفار و تکفیر در مقابل چشم جهانیان با اقتدار و زیبایی تمام به نمایش گذاشته شد.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه افزود: پاسخ انتقام‌آمیز سپاه به جنایت اهواز بسیار دلپذیر بود که مایه ارتقاء روحیه و غرور ملی و تسلی خاطر خانواده‌های داغ داری بود که شاهد قطعه قطعه شدن مدافعان حریم و تمامیت ارضی کشور بودند.

آیت‌الله رشاد با اشاره به اینکه رهبر انقلاب فرمودند دشمن باید بداند در قبال هر یک ضربه ۱۰ ضربه خواهد خورد؛ عنوان کرد: خطوط قرمز نظام اسلامی نقض ناپذیر است هر کس به این خطوط تعدی و تعرض داشته باشد به سختی مجازات می‌شود، اینکه دشمنان تصور کنند صدها کیلومتر آن سوتر زیر سایه نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه امنیت دارند نشان از خطای آنها دارد.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه افزود: هیچ جای عالم به ویژه منطقه غرب آسیا برای رذایل تکفیری‌ها و صهیونیست‌ها امن نیست و با اندک تغییر مسیر این موشک ها می‌تواند قلب تل آویو، شهرهای اصلی سعودی‌ها، تاسیسات راهبردی کشورهای فریب خورده و سرپرده کفر را که به اتحاد با کفر علیه کشور ما و مومنان اعلام جنگ می‌کنند، نشانه برود.

وی با بیان اینکه حفاظت از ولایت و ارکان جمهوری اسلامی جزو واجبات و از همه فروع دینی واجبتر است، اظهار کرد: تولید، حفظ و کاربرد ابزارها و امکانات در زمینه دفاع از امنیت کشور اسلامی و جلوگیری از تهاجم دشمن از وظایف شرعی و فقهی است که نه تنها تولید، توسعه نگهداری آن هیچ محدودیت شرعی ندارد بلکه مباح است.

آیت‌الله رشاد افزود: در اسلام کاربرد سلاح قوانین دقیقی دارد که قهرا در مقام ساخت و استفاده باید مسائل شرعی آن رعایت شود که افراد بی گناه و بی پناه از آسیب کابرد سلاح‌ها در امان باشند.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه، با بیان اینکه ما در فاصله کوتاهی به قدرت موشکی جهان تبدیل شدیم، گفت: امروز همین که از این امکان برخورداریم و با وجود اینکه از آن استفاده نمی کنیم عامل قدرت ما است، امروز برای دومین بار از این تجهیزات استفاده شده است اما همه دشمنان بشریت، دیانت، معنویت و امنیت را نگران کرده است، امروز هیچ یک از کشورهای منطقه از امنیت برخوردار نیستند امنیت کشور ما در گرو داشتن چنین سلا‌ح هایی است بنابراین باید از آن برخوردار شده و بهره مند شویم.

وی ادامه داد: سر اصرار قدرتها و به خصوص آمریکا بر عدم حضور ما در منطقه ناامن کردن منطقه است که ما به آنها این اجازه را نمی دهیم اصرار آنها برای محدود کردن موشکی ما برای این است که ما قدرت دفاع نداشته باشیم است. امروز چه چیزی برای بشریت، امت اسلامی کشور مان  بالاتر از امنیت و عدالت است. هر آنچه فی نفسه ارزشمند است تنها در سایه عدالت و امنیت ممکن است وقتی در دنیا قانون جنگل حاکم باشد تامین سلاح‌های دفاعی لازم و از اوجب واجبات است.

آیت‌الله رشاد به نمایندگی از طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه با تشکر از سپاه پاسدارن، نیروی هوا و فضا و سربازان گمنام، گفت: شهید تهرانی مقدم و همراهان ایشان تولید سلاح‌های کاربردی و استراتژیک را از صفر شروع کرده و به صد دست یافتند. بخش عمده اقتدار نظامی ما از این سلاح‌های پیشرفته است که غالب کشورهای منطقه از آن بی‌بهره هستند وحتی عرضه تولید و استفاده آن را ندارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به طور قطع اگر نبود این سلاح‌ها آمریکا در تهاجم نظامی به کشور ما درنگ نمی‌کرد. آنها می‌دانند که با کمترین تعرض به مرزهای ما پاسخ بسیار سختی را دریافت خواهند کرد به همین دلیل جرات نمی‌کنند در منطقه تحرک داشته باشند.

منبع:شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.