آیت‌الله فاطمی‌نیا: 

صحیفه سجادیه یک نهضت و قیام علمی است

کد خبر: 86910
آیت‌الله فاطمی‌نیا گفت: صحیفه سجادیه یک نهضت و قیام علمی در قالب دعا است که باید همچون قرآن خالص و عاری از تمام ضمائم چاپ شود.
وارث

آیت‌الله عبدالله فاطمی نیا به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) در مسجد جامع ازگل به سخنرانی پرداخته و گفت: ظلمی که بنی‌امیه نسبت به ائمه معصومین(ع) داشتند در طول تاریخ سابقه نداشته و ندارد.

استاد حوزه علمیه افزود: زمان امام سجاد(ع) چنان خفقانی در مدینه ایجاد شده بود که انتصاب هر کس به پیامبر(ص) و امیرمومنان امام علی(ع)‌ جرم محسوب می‌شد؛ همه کربلا، اسیری، ظلم‌ و ستم‌هایی که به ائمه معصومین(ع) رفت به خاطر حقد و کینه بنی‌امیه نسبت به خاندان پیامبر(ص) و امیرمومنان امام علی(ع) بود که انتقام بگیرند.

آیت‌الله فاطمی‌نیا تصریح کرد: بنی‌امیه به هیچ عنوان دین نداشتند همه تلاش آنها برای از بین بردن اسلام و قرآن بود؛ اگر کسی پستی و رذالت خاندان بنی‌امیه را درک نکند قیام امام حسین(ع) را به خوبی نخواهد شناخت.

استاد حوزه علمیه افزود: اگر امام حسین(ع) و شهادت ایشان نبود امروز حتی یک «لااله‌الاالله» به دست ما نمی‌رسید و حتی نامی از اسلام هم باقی نمانده بود.

وی درباره نهضت امام سجاد(ع) پس از واقعه کربلا گفت: با توجه به اینکه زمان امام سجاد(ع) خفقان شدیدی بر مدینه حاکم بود امام از طرقی نظیر دعا و خرید و آزاد کردن برده پیام‌های قرآن و اسلام را به مردم می‌رساندند.

آیت‌الله فاطمی‌نیا افزود: صحیفه سجادیه اگرچه در غالب دعا است اما یک نهضت و قیام علمی بود که اسراسر ربوبیت و سعادت دنیا و آخرت را در قالب دعا تعلیم می‌داد.

استاد حوزه عملیه با بیان اینکه منبر علما باید سفینه نجات باشد، عنوان کرد: ما باید بعد علمی نهضت امام حسین(ع) و سایر ائمه را بیان کنیم باید جلسات سوگواری رنگ علمی داشته باشد.

وی با بیان اینکه صحیفه سجادیه از سنخ قرآن است، اظهار داشت: باید این کتاب همچون قرآن خالص و عاری از تمام ضمائم چاپ شود.

منبع:شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.