حجت الاسلام مومنی: اضطراب و استرس‌های امروز بشر ناشی از ضعف در بندگی است

کد خبر: 86918
حجت الاسلام مومنی گفت: اضطراب و استرس‌های امروز بشریت ناشی از ضعف در بندگی است، اگر کسی عبادت و بندگی الهی را داشته باشد دل او همچون کوه محکم می‌شود.
وارث

 حجت الاسلام والمسلمین حسین مومنی امروز به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) در برنامه عطر عاشقی به سخنرانی پرداخت و گفت: پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند با تمسک به قرآن و اهل‌بیت(ع) سعادت دنیا و آخرت خود را فراهم کنید.

استاد حوزه علمیه افزود: پس از انس با قرآن استفاده از ائمه معصومین(ع) توصیه شده است، در استفاده از عترت باید به دو بخش کلمات و سبک زندگی آنها توجه کنیم. تمام آسیب‌های فردی و اجتماعی بشریت ناشی از عدم توجه به سبک زندگی ائمه معصومین(ع) است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اضطراب و استرس‌های امروز بشریت ناشی از ضعف در بندگی است، عنوان کرد: اگر کسی عبادت و بندگی الهی را داشته باشد دل او همچون کوه محکم می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی با اشاره به سیره امام سجاد(ع) گفت: هیچ حالتی همچون سجده دل ما را به خدا نزدیک نمی‌کند. امام سجاد(ع) در عبادت بسیار اهل تلاش و کوشش بودند طوری که در اثر عبادت و سجده زیاد او را زینت عبادت‌کنندگان و سیدالساجدین نامیدند.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) فرمودند اگر کسی عبادت خالصانه خود را به سوی خدا بفرستد خدا رغبت خود را به سوی او می‌فرستد.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی افزود: نگرانی و استرس سبب ایجاد نارضایتی و ناامیدی و در نهایت عامل اغتشاش و شورش می‌شود.

وی با استناد به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) بیان داشت: بالاترین مردم کسی است که به عبادت عشق ورزد و با بدن خود به عبادت الهی اقدام کند و حین عبادت ذهن او به کسی جز خداوند مشغول نباشد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به گرانی‌های دلار در روزهای اخیر، ابراز کرد: دشمن همه تلاش خود را به کار گرفته که با ایجاد فشار اقتصادی غم و نگرانی را در جامعه ما ایجاد کند برخی هم در داخل بر اثر جهالت یا از روی غرض مسوولیت اجرای نقشه‌های دشمن را دارند. کسی که ایمان داشته باشد به واسطه گرانی‌ها مضطرب نمی‌شود. برای عبد گرانی و ارزانی تفاوتی ندارد او روزی خود را از ناحیه خدا می‌بیند.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی با اشاره به ارزش و اهمیت کار نیروی انتظامی در کشور، اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند اگر کسی از شب تا صبح برای پاسداری از مرزهای کشور اسلامی بیدار باشد ارزش و اهمیت شب‌بیداری او کمتر از درک شب قدر نیست.

وی افزود: دوستان نیروی انتظامی مجاهدین فی سبیل‌الله هستند. آنان در لباس مقدس سربازی با اخلاص زحمت می‌کشند تا هموطنانشان در امنیت و آرامش زندگی کنند.

استاد حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: مجاهدان فی سبیل الله باید در عصر غیبت پشتیبان نظام اسلامی و ولی فقیه باشند دشمنان به حافظان ارزش‌های کشورمان نیز هجمه دارند.

 

شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.