آیت‌الله فاطمی‌نیا:  دشمنان آدم‌کشی نظیر آل سعود مستحق لعن و نفرین هستند

کد خبر: 88224
آیت‌الله فاطمی‌نیا گفت: دشمنی مثل آل سعود که شب و روز انسان‌های بی‌گناه را می‌کشد دعا در حق او مردود است، خداوند در قرآن درباره آدم‌کش‌ها می‌فرماید که آنها هدایت نمی‌شوند، دشمنان ما مستحق لعن و نفرین هستند.  
وارث

آیت‌الله عبدالله فاطمی‌نیا در جلسه هفتگی سیری در صحیفه سجادیه در مسجد جامع ازگل برگزار شد، درباره دعای 36 صحیفه سجادیه، گفت:  امام سجاد(ع) وقتی صدای رعد و برق را می‌شنیدند دعا می‌کردند که خدایا آن را برای ما رحمت و نه ضرر قرار ده.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در دنیا همه چیز ملک و مملوک خداوند بوده و به ایشان تعلق دارد، عنوان کرد: همه مخلوقات الهی مثل خورشید، زمین، آسمان و مخلوقات دیگر از آیات الهی هستند، امام سجاد(ع) در این دعا رعد و برق را از آیات و خدمه خدا معرفی کردند که رحمت یا ضرر به همراه دارند. امام با این دعا به ما یاد می‌دهد که درباره ابرها و باران رحمت را از خداوند بخواهیم.

آیت‌الله فاطمی‌نیا با اشاره به بخش دیگری از دعای امام سجاد(ع) مبنی بر اینکه ما از غضب تو به تو پناه می‌بریم از اینکه مورد لعن و نفرین قرار بگیریم، عنوان کرد: برخی در برخورد با دشمن ادعای روشنفکری می‌کنند حتی مقابل دشمنانی که کودکان و زنان را می‌کشند لعنت نکرده و بر آنان غضب ندارند، چنین افرادی می خواهند بگویند ما خیلی بلند نظر هستیم که همه را خوب می‌بنیم، در حالی که همه خوب نیستند همانگونه که از نظر قرآن قاتل با مقتول یکی نیست، ابن ملجم با امیرمومنان امام علی(ع) یکی نیست.

استاد حوزه علمیه افزود: یک زمانی یک جوانی اشتباهی کرده برای او دعا می‌کنیم که هدایت شود؛ اما دشمنی مثل آل سعود که شب و روز انسان‌های بی‌گناه را می‌کشد دعا در حق او مردود است، خداوند در قرآن درباره آدم‌کش‌ها می‌فرماید که آنها هدایت نمی‌شوند، دشمنان ما مستحق لعن و نفرین هستند.

وی با بیان اینکه گاهی قساوت قلب برخی به جای بدی می‌رسد انسانی را با اره برقی می‌کشد، اظهار کرد: زمان امام حسین(ع) برخی فکر کردند پس از کشتن ایشان توبه می‌کنند در حالی که برای آدمکش آن هم در حد امام معصوم(ع) توبه وجود ندارد؛ قتل، آبروریزی برای مومن، ترک نماز و عاق والدین از جمله گناهانی است که توبه از آنها غیرممکن یا بسیار بسیار سخت است.

آیت‌الله فاطمی‌نیا گفت: ما حق داریم که دشمنان و ظالمان را لعن و نفرین کنیم و این با خوبی منافات ندارد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به بخش دیگری از دعای امام سجاد(ع) عنوان کرد: امام از خداوند می‌خواهند که خدایا قحطی و بی بارانی را از ما از بین ببر؛ گاهی فقر و فاقه سبب اوقات تلخی و ناراحتی در منزل می‌شود که افراد خانواده دنبال گناهکار می‌گردند.

وی بیان داشت: امام سجاد(ع) در بخش دیگر دعا از خداوند می‌خواهند که خدایا کینه و حقد را با رزق بیرون ببر و ما را به غیر خود مشغول نکن؛  گاهی فقر سبب حقد، دشمنی، حسادت، غیظ و غضب می‌شود.

آیت‌الله فاطمی‌نیا با بیان اینکه دارائی‌های دنیا برای رفع نیازهای اولیه است مراقب باشیم که با اضافات آن سبب ناراحتی‌ یکدیگر نشویم، گفت: دنیا ارزش این را ندارد که برای آن نسبت به یکدیگر حقد، کینه، حسادت و غضب داشته باشیم.

استاد حوزه علمیه با استناد به بخش دیگری از دعای امام سجاد(ع) مبنی بر اینکه غنای حقیقی آن است که انسان با حلال رزق و روزی به دست آورده و اضافات آن را در راه خدا مصرف کند، اظهار کرد: اینکه انسان حق و حقوق دیگران را ندهد غنا نیست.

وی با اشاره به بخش دیگری از دعا، ابراز کرد: غنی و سالم کسی است که خداوند او را غنا و سلامت داده باشد؛ اگر تو به بخواهی چیزی به کسی برسد کسی نمی‌تواند از آن جلوگیری کند، اگر ما تو را در نظر نگیریم دیگر پناهی نخواهیم داشت، اگر بلایی از ناحیه تو به ما برسد کسی نمی‌تواند کاری کند تو حکم می‌کنی و کسی نمی‌تواند کاری کند.

آیت‌الله فاطمی‌نیا با استناد به بخش دیگری از دعای امام سجاد(ع) مبنی بر اینکه خدایا تو نعمت‌های فراوان می‌دهی و حمد اندک را از ما می‌پذیری با این وجود از شکر اندک ما نیز تشکر می‌کنی. افزود: خداوند از بلاهای زیادی ما را نگه داشته و نعمات زیادی به ما داده است، هر دعایی اعم از بسم الله، صلوات، حمد و موارد دیگر را از خدا با همه خواص و آثار آن بخواهید.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.