استاد حوزه علمیه: 

همه انبیاء و اولیاء الهی مدیون حضرت زینب(س) هستند

کد خبر: 89071
استاد حوزه علمیه گفت: امام زمان(عج) در محافل و مجالس خود از حضرت زینب(س) بسیار یاد کنید او نسبت به تمام انبیاء و اولیاء الهی حق دارد، اگر این بانوی مکرمه نبود چیزی از دین باقی نمی ماند.
وارث

حجت الاسلام والمسلمین «مرتضی اعتمادیان» در مراسم دعای ندبه که در مهدیه تهران برگزار شد، گفت: یکی از جلوه‌های هنری قرآن بیان ملاک پیش از بیان مصادیق است که بزرگان اهل ادب و تحقیق درعلوم قرآنی بر این واقعیت تکیه دارند.

استاد حوزه علمیه افزود: در قرآن کریم اسم کمتر برده می شود اما ملاک‌های فراوانی در امر تقوا، ایمان، جهاد، و سایر فضیلت‌های ایمانی و اخلاقی بیان شده است اینجا مشخص می‌شود که چرا نام انبیاء و ائمه معصومین(ع) در قرآن کریم نیامده است.

استاد حوزه علمیه با استناد به کلامی از امیرمومنان امام علی(ع) عنوان کرد: هیچ گاه در انسان‌ها دنبال حق نگردید، اگر شما بنده را نماینده حق ببینید در او خطایی ببینید حق را رها خواهید کرد بنابراین ابتدا حق را بشناسید آنگاه اهل حق را با آن ملاک‌ها بشناسید.

حجت الاسلام والمسلمین اعتمادیان با بیان اینکه قرآن کریم شخصیت‌ مومنان را به اسم نام نمی‌برد بلکه همواره ملاک آنان را بیان کرده است، اظهارکرد: طبق آیات قرآن کریم ملاک را بشناسید که انسان‌ها و مصادیق مومنان در ایمان را محک بزنید.

وی با بیان اینکه در سوره نحل یکی از بیاناتی که قرآن کریم به عنوان ملاک بیان می‌کند عمل صالح زنان و مردان است، گفت: خداوند می‌فرماید هر کس عمل صالحی انجام دهد زن یا مرد باشد در حالی که مومن به خدا است در دنیا به او حیات طیبه و در آخرت بهتر از آنچه دردنیا دریافت کرده خواهد داد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بر اساس آیاتی از سوره احزاب بندگی خداوند منحصر به مرد نیست، اظهار کرد: در این سوره خداوند ده فضیلت والای انسانی را بیان می‌کند که زن یا مرد هر دو می‌توانند آن را کسب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین اعتمادیان افزود: یکی از ملاک‌هایی که خداوند در قرآن کریم آورده است مادر حضرت مریم(س) است که دختر او را به عنوان خادمه بیت المقدس پذیرفت و تحت تکفل حضرت زکریا(ع) به لحاظ جسمی و روحی تربیت نیکو داد طوری که هر زمان حضرت زکریا(ع) بر او وارد می‌شد مائده آسمانی نزد حضرت مشاهده می‌کردند.

وی درباره مقام شامخ حضرت زینب(س) در مقایسه با حضرت مریم(س) عنوان کرد: اگر معلم حضرت مریم(س) حضرت زکریا(ع) بود معلم حضرت زینب(ع) 7 معصوم نظیر پیامبر(ص)، امیرمومنان امام علی(ع)، حضرت زهرا(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع)، امام سجاد(ع) و امام محمدباقر(ع) بودند.

استاد حوزه علمیه با استناد به فرمایشی از امام زمان(عج) خاطرنشان کرد: حضرت می‌فرمایند در محافل و مجالس خود از حضرت زینب(س) بسیار یاد کنید او نسبت به تمام انبیاء و اولیاء الهی حق دارد، اگر این بانوی مکرمه نبود چیزی از دین باقی نمی ماند؛ ایشان مقامی دارند که امام حسین(ع) به عنوان امام معصوم روز عاشورا به او التماس دعا می‌گویند زیرا مرتبه خواهر بسیار بالا بود.

منبع:شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.