حجت الاسلام بی آزار تهرانی: ریشه فضیلت وجود حضرت ابالفضل (ع) است

کد خبر: 91014
وارث

مراسم جشن  شب میلاد حضرت عباس (ع) با سخنرانی حجت الاسلام بی آزار تهرانی و مدیحه سرایی حاج محسن طاهری، حاج محمدرضا طاهری و کربلایی حسین طاهری در  هیئت  مکتب الزهرا(س) برگزار شد. 

در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام بی آزار تهرانی را میبینید: 

اگر همه سجایا در یک جا جمع شوند فضیلت به وجود می آید. جالب است بدانید که ریشه فضیلت وجود حضرت ابالفضل علیه السلام است. صفات عالیه این بزرگوار قابل شناختن نیست. زیرا امام حسین علیه السلام خطاب به ایشان می فرماید: " من فدای تو شوم". به همین دلیل درک مقام ایشان از حیطه عقلی ما خارج می باشد. متون زیادی در مورد شخصیت حضرت عباس علیه السلام نداریم. برخی هارا دشمنان از بین برده اند. اما اگر هیچ متن مکتوبی در مورد حضرت نباشد همین زیارت نامه ایشان برای ما کافیست که نشان دهنده شخصیت والای ایشان می باشد زیرا دو زیارتنامه وجود دارد که ازطرف معصوم بیان شده است. یکی زیارتنامه حضرت معصومه سلام الله علیها و یکی هم زیارتنامه حضرت عباس علیه السلام است. 
 صفت شجاعت حضرت عباس علیه السلام 

مجموعه کرامات ایشان در همین زیارت نامه وجود دارد. آنچه که در این زیارتنامه در این عصر کنونی برای ما کارایی دارد بخاطر یک صفت است و اساس تقدیر وجود حضرت عباس در این کره خاکی بخاطر همین صفت است. حضرت علی علیه السلام جناب عقیل برادرشان را خطاب قرار دادند و فرمودند که من قصد ازدواج دارم. و می خواهم زن خوبی برای من انتخاب کنی که فرزندان شجاعی برای من تربیت کند. جناب عقیل بعد از پرس و جو خدمت حضرت رسیدند و گفتند: برایتان دختری بنام فاطمه کلابیه از قوم بنی کلاب را انتخاب کرده ام که مردانشان در شجاعت و جنگاوری زبانزد هستند. و این شد که این بانوی بزرگوار پسری شجاع همچون حضرت عباس علیه السلام را تربیت کردند. 

 شجاعت در جنگ ها 

در جنگ صفین قمر بنی هاشم 12 ساله بودند. در لشگر معاویه یک شخص منحوسی به نام ابوشعثا وجود داشت. معاویه دید که لشگر بهم ریخته است.ترس و لرز به لشگر افتاده. علت را جویا شد. گفتند یک جوانی است که صورتش را پوشانده، رجز خوانده و فقط بصورت ایستاده نظاره گر لشگر شماست. کسی نمی تواند تکان بخورد. و همه مبهوت این جوان شده اند. معاویه به نزد ابوشعثا آمد و گفت کاری کن. این شخص گفت من هفت پسر دارم. و به یکی از آنها میگویم تا کاراین جوان را تمام کند. چنددقیقه ای طول نکشید که صدای الله اکبر از لشگر امیرالمومنین بلندشد. با یک ضربه پسر این شخص منحوس را قمرمنیر بنی هاشم به درک واصل کرد. تا هفت پسر با یک ضربه به درک واصل شدند. خبر را به پدرش بردند. ابوشعثا بپاخواست و به میدان رفت. حضرت عباس با یک ضربه نیز این فرد را به درک واصل کرد. ولشگر متوجه شدند که این جوان فرزند حضرت علی علیه السلام است. 

 آدم شجاع هیچگاه خیانت نمیکند 

شجاعت به قدو قواره نیست بلکه یک ملکه و فضیلت درونی ست که در تحول احوال خود را نشان می دهد. انهایی که به دین خیانت کردند و پشت به امام کردند آدم های ترسویی بوده اند. ولی اگر کسی که باصلابت و شجاع است برایش امان نامه بیاورند ان را پاره می کند. 
امروزه نقشه دشمنان خالی کردن دل مردم است و این که می خواهند مردم را بترسانند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.