خبر هیئت؛

مختصری از شرح دعای کمیل توسط حجت الاسلام صراف

کد خبر: 91065
مختصری از شرح دعای کمیل توسط حجت الاسلام صراف در هیئت ریحانة النبی(س) را در ادامه میخوانید: 
وارث

رحمت خداوند بر کسی که رسول خدا را یاری کند. 

اگر کسی بخواهد نسبت به کلامی که اولیا فرمودند ادعاکند این قسمت از دعای کمیل که میفرماید: " اللهم انی اسئلک برحمتک التی وسعت کل شی ء" یک ظرف خاص دارد و یک ظرف عام. ظرف خاص این بخش از دعا ماه شعبان است. 
مرحوم سیدبن طاووس بسیار آثار عجیبی دارد و یک بخشی از آثار مکتوب معصومین را ایشان برجای گذاشته اند. در بحث ادعیه، کتب اقبال ایشان بسیار جامع است. ایشان روایتی در مدخل این کتاب اورده اند که وقتی هلال ماه شعبان زده می شد رسول اکرم صلواة الله علیه کسی را اجیر می کردند و به او پول می دادند که در مکان های شلوغ چیزی را از طرف ایشان بر مردم جار بزند. آن فرد هم هر روز به مکان های شلوغ شهر می رفت و می گفت ای مردم! من از طرف رسول خدا مامور شدم که چیزی را برشما القا کنم. ایشان می فرماید: " خدارحمت کند کسی را که در این ماه من پیغمبر را یاری کند". 
در این روایت دوتا بحث است. یکی اینکه یاری رساندن به رسول خدا از چه بابی است؟ با چه چیزی ایشان را یاری کنیم؟

معلوم می شود که اعانت پیغمبر  صلواة الله علیه محدود به مکان و زمان خاصی نیست. تا صبح قیامت می شود ایشان را یاری کرد. و دوم اینکه خداوند رحمتش را نازل می کند بر کسی که من را یاری کند. اگر اهل بیت علیهم السلام برای کسی یا گروهی رحمت طلب کنند خداوند طلب خاص خود را روزی او خواهد کرد و به فرموده امام صادق علیه السلام پرونده اعمال آن شخص به خیر بسته خواهد شد. 

امام علی علیه السلام می فرماید: از زمانی که این جمله را از دهان آن شخص شنیدم سه کار از من فوت نشد. 1- روزه در ماه شعبان 2- استغفار در این ماه( استغفار در ماه رجب برای پاک کردن گناهان است اما استغفار در ماه شعبان برای جلا دادن روح و باطن انسان است). 3- زیارت امام حسین علیه السلام


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.