حجت الاسلام بی‌آزار تهرانی: غیرت دینی از سرمایه‌های مومنان است

کد خبر: 91940
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در قرآن آیات متعددی به فریضه حجاب پرداخته است، گفت: یکی از سرمایه‌های مهمی که در سلوک دینی ما باید محور قرار گیرد، غیرت دینی است. برخی دوست دارند بگویند ما در روزگار شعب ابوطالب هستیم اما ما در فتح خیبر قرار داریم.
وارث

حجت الاسلام والمسلمین «بی‌آزار تهرانی» به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد دانشگاه تهران به سخنرانی پرداخت و گفت: یکی از سرمایه‌های مهمی که در سلوک دینی ما باید محور قرار گیرد، غیرت دینی است.

 

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از پیامبر(ص) بیان کرد: پدرم حضرت ابراهیم(ع) غیور بودند اما من از ایشان غیورتر هستم، در روایت است که خداوند بینی مومنی را که غیرت نشان ندهد به خاک می‌کشاند، امروز ما به دلیل غفلت برخی کارگزاران فرهنگی و بی توجهی به مفاهیم تهاجم، شبیخون، ناتو و ولنگاری فرهنگی دچار انفعال شده ایم.

 

حجت الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی با بیان اینکه اصل معرفت و غیرت دینی با برائت از دشمنان خدا گره خورده است، اظهار کرد:‌ همه دین الهی در حب و بغض است.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اصل روزه‌داری در همه ادیان وجود داشته است، ابراز کرد:‌ افراد حزب‌اللهی ها اهل تهور، تعصب یا بی‌باکی نیستند بلکه آنها اهل منطق و گفتمان هستند، متاسفانه در فضای دانشگاه فرزندان ارزشی ما که برای دین تلاش کردند که فضا به تشنج کشیده نشود به تندروی متهم می‌کنند.

 

وی با بیان این ما برای آرمان‌های خود با غیرت ایستادگی می کنیم، گفت: صحبت و مناظره، فن است که شاید گاهی ناحق هم غلبه پیدا کند اما نباید تسلیم شد و به مدد امام زمان(عج) باید محکم ایستادگی کرد، اما در گام اول باید این مساله بررسی شود.

 

استاد حوزه علمیه ادامه داد: گاهی صحبت از گرانی و شدائد است که همه ما گله داریم و حرفی نیست، صحبت کنند این خواسته رهبر معظم انقلاب است که در دانشگاه‌‌ها از جمله دانشگاه تهران باید تریبون آزاد وجود داشته باشد که دانشجویان نقد و سوال کنند.

 

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان به تعبیر پیامبر(ص) دست ابلیس و جنود آن بسته است، اظهار کرد: ما هرگز دست جنود شیطان را برای هجمه به دین خدا باز نمی‌گذاریم، این عده اندک که وارد دانشگاه شده و درگیری ایجاد کردند درباره اصل ضروری دین یعنی حجاب صحبت کردند که در آیات قرآن آیات متعدد درباره اصل و فریضه حجاب داریم که مصداق آن هم معین شده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین ادامه داد:حجاب اصل ضروری دین است اگر کسی اصل ضروری دین را آگاهانه انکار کرد از مسلمانی خارج است شک نکنید، دستور اخلاقی و دینی داریم که وقتی خداوند به شما دختر می‌دهد به او سوره نور را آموزش دهید، زیرا تمام آیات حجاب به روشنی در آن آمده و تکلیف را مشخص کرده است.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در قرآن درباره وضو، حج، روزه و نماز آیه داریم اما درباره رکعات نماز یا کیفیت حج یا وضو آیه نداریم بسیاری از صحبت‌ها در قرآن نیست و باید در سنت ملاحظه کنید، اما درباره حجاب خداوند مصداق آشکار تعیین کرده است، گفت: خداوند در قرآن دقیق می‌فرماید :حجاب زن مسلمان بر پایه جلباب و خمار است بنابراین مصداق را تعیین کرده است، در کتاب خطبه دفاعیه و فدکیه از جانب حضرت زینب کبری(س) درباره پوشش حضرت زهرا(س) آمده است که مادرم به گونه‌ای مقنعه و چادر بلند خود را بر سر می‌کرد که هنگام حرکت کسی متوجه نمی‌شد که زیر آن یک خانم جوان یا یک بانوی سالخورده است؛ این حجاب جامع و کامل است که مصداق قرآنی دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی افزود: علت اینکه امروز حجاب استراتژی دشمن شده اگر مقداری بررسی کنید در مصادره انقلاب الجزیزه و لبنان نفوذ دشمن اثرگذار بود، در اندلس یا همان اسپانیای فعلی مسلمانان ۸ قرن حاکمیت اسلامی داشتند اما آنچه سبب شد مسحیت آنروز مسلمانان را بدون درگیری و خونریزی بیرون کند همین مساله اباهه‌گری، ولنگاری و ترویج فساد بین زنان و جوانان بود، در تاریخ انقلاب الجزیزه و لبنان راهی که برای نابودی اهداف انقلابی و اسلامی مسلمانان باز کردن همین بود.

 

استاد حوزه علمیه گفت: به سند کتاب خدا شکستن حریم حیا، عفاف و حجاب و اختلاط بین محرم و نامحرم حرام است و باید جلوی آن با غیرت ایستادگی کرد، متاسفانه برخی نظیر اکبرپونز که الان در آغوش بهائیت و وهابیت هستند اوایل انقلاب تندروی‌ و افراط گری‌هایی داشتند که با روش انقلابی و قرآن ارتباط نداشت. امروز هم تفریط‌هایی هست.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید امر به معروف و نهی از منکر شهید «علی خلیلی» بیان کرد:‌ در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم، خداوند چک سفید امضاء نداده است بنابراین اگر بلا بیاید خوب و بد باهم می‌سوزند، غیرت نشان داده و برای دین خدا ایستادگی کنید اگر برای اطرافیان خود نگران هستید برای هجمه بر اصول ضروری دین خدا بی‌تفاوت نباشید. جرم قوم شعیب کم فروشی و احتکار بود با اینکه ۶۰ درصد مردم خوب بودند اما وقتی بلا آمد همه خوب و بد با از بین رفتند به این دلیل که خوبان آنها اهل امربه معروف و نهی از منکر نبودند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی با بیان اینکه اقتدار توام با حکمت غیرت دینی است، تاکید کرد:‌ دشمن همواره چنگ و دندان نشان داده اما وقتی رهبر معظم انقلاب با تحلیل و مبنا می‌فرمایند جنگ نخواهد شد مطمئین باشید که چنین است، همه نگاه ترامپ این مرد موزرد به صندلی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است بنابراین هیچ وقت جمعیت زیادی از سربازان ۶ هزار نفری فرصت پیدا نمی‌کنند که خوراک کوسه‌های خلیج فارس یا سربازان بدون تابوت شوند، در گذشته به ظاهر یک ناوی را نشان می‌دادند و ایجاد هجمه می‌کردند اما امروز در مهندسی معکوس، ما بر آنها غالب هستیم.

 

وی تاکید کرد: اگر بصیرت، اقتدار، حکمت و معرفت شما همراه با غیرت شکل گیرد شما پیش قراوان فرهنگی جامعه هستید،برخی دوست دارند بگویند ما در روزگار شعب ابوطالب هستیم اما اصلا اینگونه نیست ما در گردنه فتح خیبر هستیم، افول نظام سلطه شنیده می‌شود و به زودی جای نفس کشیدن برای سگ استکبار یعنی اسرائیل در منطقه وجود ندارد زیرا  جبهه باعظمت مقاومت با اراده الهی مقابل نظام سلطه ایستادگی دارد.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.