هر کس به در خانه‌ای غیر از آستان اهل‌بیت(ع) برود، گمراه می‌شود

کد خبر: 92215
یک استاد اخلاق انصاریان گفت: نتیجه تفسیر قرآن بدون ائمه معصومین(ع) شک در توحید الهی است، انسان جاهل محض است به همین دلیل خداوند از او خواسته که برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت به اهل‌بیت(ع) همان صادقان حقیقی عالم پناه ببرد.
وارث

  حجت الاسلام والمسلمین «حسین انصاریان» به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد حضرت امیر(ع) تهران به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن خود را با صفاتی نظیر علیم، حکیم، بصیر و خبیر معرفی کرده است.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه وظیفه انسان شناخت اسماء و صفات الهی و ارتباط با آنها است، تصریح کرد:‌ یقین به اینکه انسان همواره در محضر خداوند است او را در بندگی الهی و دوری از گناهان کبیره و صغیره یاری می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم به مردم دستور داده که از صادقان تبعیت و پیروی داشته باشند، اظهار کرد: اگر ائمه معصومین(ع) آیات قرآن را برای ما تبین و تفسیر نمی‌کردند بسیاری از آنها برای ما قابل فهم و درک نبود؛ آنان که بدون ائمه معصومین(ع) قرآن را معنا و تفسیر می‌کنند دچار برداشت‌های غلط می‌شوند به عنوان مثال برای خدا همچون انسان به اعضاء و جوارح قائل می‌شوند.

 

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با استناد به روایتی از امیرمومنان امام علی(ع) مبنی بر اینکه هر کس به در خانه غیر اهل‌بیت(ع) برود منحرف و گمراه می‌شود، بیان کرد: نتیجه تفسیر قرآن بدون ائمه معصومین(ع) شک در توحید الهی است.

 

وی با بیان اینکه ذات الهی کمال بی‌نهایت است، ابراز کرد: صفات الهی همچون ذات خداوند بی‌نهایت بوده و از او جدایی ندارد و دچار تغییر و تحول نمی‌شود بر خلاف انسان که دچار تحول و تغییر است که شاید امروز سخاوتمند و فردا بخیل باشد.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه ائمه معصومین(ع)‌ از جهالت به دور هستند، گفت:‌ انسان جاهل محض است به همین دلیل خداوند از او خواسته که برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت به اهل‌بیت(ع) همان صادقان حقیقی عالم پناه ببرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان افزود: ائمه معصومین(ع) در همه زمینه‌ها معصوم بوده و فریب‌های شیطان به هیچ عنوان بر آنان اثر ندارد، شیعیان واقعی با تبعیت از ائمه معصومین(ع) وارد قلعه ولایت شده معرفت کسب کرده و با اعمال صالح سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود می‌کنند.

 

وی در پایان گفت: آنان که از ائمه معصومین(ع) روی‌گردان می‌شوند به امثال آمریکا و اسرائیل روی می‌آورند و در همین مسیر به اختلاس و دزدی هم دست می‌زنند.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.