لزوم بجا آوردن برخی اعمال پس از ماه مبارک رمضان/ پرهیز از دروغ مهم‌ترین عمل است

کد خبر: 92683
کارشناس علوم قرآنی گفت: اگر انسان‌ها تلاش کنند پس از ماه رمضان نیز عادت دوری از گناه و دوری از دروغ گفتن را در درون خود زنده نگاه دارند، به طور یقین به مراتبی از ایمان می‌رسند.  
وارث

سلمان محمدی کارشناس مذهبی  میزان اعمالی که باید پس ماه مبارک رمضان به آنها توجه شود گفت: لازم است مومنان روزه‎داری که در ماه رمضان روزه گرفته‌اند و خصلت‎هایی نیکو را در درون خود پرورش داده‌اند، با پایان این ماه مبارک نیز سعی در حفظ هر چه جدی‌تر این خصلت‌ها داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌هایی که مومنان روزه‌دار با فرارسیدن ماه مبارک رمضان آن را در درون خود هرچه بیشتر پرورش می‌دهند، پرهیز از دروغ گویی است چرا که دروغ کلید همه بدی‌ها است.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: اگر انسان‌ها تلاش کنند پس از ماه رمضان نیز عادت دوری از گناه و دوری از دروغ گفتن را در درون خود زنده نگاه دارند، به طور یقین به مراتبی از ایمان می‌رسند که در تمامی موقعیت‌ها از لغزش‌ها و گناهانی که ممکن است گریبان آن‌ها را بگیرد، دوری می‌کنند.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: با دقت در روایت‌هایی که از معصومان (ع) بر جای مانده، متوجه می‌شویم که نیکی کردن به انسان‌ها و توجه به موضوعات مهمی مانند گرد هم جمع شدن اعضای خانواده‌ها در قالب سنت صله رحم، عمل نیکو و شایسته‌ای است که می‌توان آن را پس از ماه رمضان نیز ادامه داد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین خواندن قرآن کریم به ویژه سوره‌های مبارکی مانند کهف، یس و انعام از اعمال پسندیده‌ای است که افراد می‌توانند در ماه شوال به ویژه در روز‌های ابتدایی، میانی و انتهایی این ماه به جای بیاورند.

خبرگزاری میزان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.