حسینیه اردبیلی‌ها در عراق احداث می‌شود

کد خبر: 93077
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل از اعلام آمادگی و علاقه‌مندی سرمایه‌گذار عراقی مقیم اردبیل برای اهدا زمین در عراق به ستاد اربعین حسینی خبر داد و گفت: در این قطعه زمین، حسینیه اردبیلی‌ها احداث و موکب عزاداران حسینی برپا خواهد شد.
وارث

 بهروز ندائی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل، روز گذشته، ۱۷ تیرماه در جلسه ستاد اربعین حسینی استان اردبیل که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ۷ موکب توسط ستاد اربعین استان در ایران و عراق ایجاد می‌شود و در این موکب‌ها علاوه بر پذیرایی و اسکان زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، خدمات پزشکی، درمانی، فرهنگی نیز ارائه خواهد شد.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای استقرار موکب‌ها ۱۵ روزه بوده و روزانه به بیش از ۲۰ هزار زائر اربعین حسینی خدمات ارائه خواهد داد.

ندائی بیان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت فرهنگی ماندگار است و افزایش چشمگیر حاضران در این راهپیمایی موجب همت همگانی برای خدمت‌رسانی در موکب‌های استانی خواهد شد.

جانشین رئیس ستاد اربعین حسینی استان اردبیل تأکید کرد: تدوین برنامه منسجم زمان‌بندی شده، ترسیم نقشه راه و تدوین برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت برای سال‌های آتی براساس دستورالعمل ستاد مرکزی اربعین جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم و برنامه‌ها ضروری است.

وی یادآور شد: در راهپیمایی اربعین حسینی همه اقشار از سراسر جهان حضور دارند و حتی غیرمسلمانان نیز در این حرکت فرهنگی مشارکت دارند پس می‌توانیم یک الگوی فرهنگی بسیار مهمی از استان اردبیل در این راهپیمایی باشیم.

در این جلسه اسفندیار هوشیار، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل نیز اظهار کرد: مردم مؤمن و حسینی استان به‌واسطه عشق و علاقه وصف‌ناپذیر خود به اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، همواره حضور و مشارکت چشم‌گیری در مراسم و برنامه‌های مذهبی و پشتیبانی ستاد اربعین حسینی داشته‌اند.

وی افزود: علاوه بر ساماندهی نیروی انسانی علاقه‌مند به ارائه خدمات به زائرین در موکب‌های حسینی، شماره حساب بانکی نیز جهت واریز نذورات و مشارکت‌های مردمی اعلام می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان از اعلام آمادگی و علاقه‌مندی سرمایه‌گذارعراقی مقیم اردبیل برای اهداء زمین در عراق به ستاد اربعین حسینی خبر داد و گفت: در این قطعه زمین، حسینیه اردبیلی‌ها احداث و موکب عزاداران حسینی برپا خواهد شد.

منبع:ایکنا


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.