رژيم آل سعود به درختان نخل شیعیان هم رحم نکرد + فیلم

کد خبر: 93107
رژيم آل سعود با هدف از بین بردن کامل تاریخ منطقه شرقی عربستان، درختان نخل را از مقابل خانه های آنان ریشه کن کرد.
وارث

پایگاه خبری مرآت الجزیره با انتشار تصاویری ویدیوئی اعلام کرد ایجاد رعب و وحشت بین شهروندان مناطق قطیف و أحساء در شرق این کشور، پایان ندارد.

اعمال فشار به شهروندان این مناطق به درختان نخل مقابل خانه های آنان نیز کشیده شده است. این در حالی است که این اقدام مسبوق به سابقه است و به نظر می رسد در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

برخی از شهروندان با فرستادن پیامهایی به پایگاه مرآت الجزیره، از برخی اقدامات ظالمانه و سختگیرانه مقامات سعودی در روزهای گذشته پرده برداشتند. آنان پس از ریشه کنی کامل درختان نخل از زمینهای کشاورزی الرامس، اکنون برای از بین بردن زیبایی و لطافت خانه های شهروندان در شهر العوامیه، درختان نخل را از برابر خانه ها در این شهرک از ریشه کنده اند. این اقدام پس از حملات مداوم شبانه به خانه ها و بازداشتهای بدون دلیل شهروندان در هفته های اخیر روی می دهد.

مرآت الجزیره افزود: مقامات سعودی نیمه نخست سال 2019 از طریق ریشه کنی درختان نخل، مزارع الرامس را اطراف شهر العوامیه در منطقه القطیف تخریب کردند. آنان این اقدام را پس از آن انجام دادند که نخست شهروندان را با تهدید مجبور کردند زیر برگه ای را امضا کنند به این مضمون که شکایتی از این بابت ندارند و از حق خود در این مزارع می گذرند.

ناظران این اقدام مقامات سعودی را در ادامه حملات آنان برای از بین بردن کامل تاریخ منطقه شرقی عربستان می دانند. مقامات سعودی آغاز ماه آوریل سال 2019، آن دسته از کشاورزان را در الرامس که به شهرداری شهرک القطیف مراجعه نکرده بودند، وادار کردند از زمینهای کشاورزی خود در برابر دریافت غرامت مالی دست بکشند. مقامات سعودی این کشاورزان را تهدید کرده اند که اگر با این کار مخالفت کنند با اقدامات تنبیهی مواجه خواهند شد.

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.