عصبانیت رژیم آل خلیفه از نماز خواندن مردم در مساجد تخریب شده

کد خبر: 93204
جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد که رژیم آل خلیفه از تعدادی از شهروندان این کشور تعهد گرفته که در محل مساجدی که از سوی این رژیم تخریب شده است نماز نخوانند!
وارث

رژیم آل خلیفه به شهروندان بحرینی درباره خواندن نماز در مساجدی که از سوی این رژیم تخریب شده است هشدار داد.

جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد که رژیم آل خلیفه از تعدادی از شهروندان این کشور تعهد گرفته که در محل مساجدی که از سوی این رژیم تخریب شده است نماز نخوانند!

بر اساس این گزارش رژیم آل خلیفه امروز یکشنبه تعدادی از شهروندان را به پاسگاه "النبیه صالح" وابسته به وزارت کشور احضار کرده است و به آنها درباره خواندن نماز در محل مساجد ویران شده هشدار داده و اعلام کرده است که در صورت این کار مجازات خواهند شد.

الوفاق افزود که رژیم آل خلیفه از این طریق به دنبال جلوگیری از مطالبه مردمی مبنی بر ساخت مساجدی است که در سال 2011 میلادی تخریب شده اند.

گفتنی است نظام آل خلیفه در سال 2011 با همکاری نیروهای اشغالگر سعودی به بهانه اینکه مساجد شیعیان دارای مجوز ساخت نیستند، به تخریب 39 مسجد پرداختند.

مردم بحرین با وجود سختگیری های انتقام جویانه نظام، با پافشاری برحق خود اقدامات تبعیض گرایانه نظام آل خلیفه را که بر خلاف موازین حقوقی بین المللی است محکوم کرده و مستمرا در محل مساجد تخریب شده نماز جماعت اقامه می کنند که این امر بارها به احضار و بازداشت نمازگزاران و ائمه جماعت انجامیده است.

علمای این کشور نیز بر لزوم بازسازی فوری مساجد تخریب شده توسط نظام آل خلیفه تأکید و مخالفت قاطع خود را با ساخت این مساجد در مکان های دیگر اعلام کردند.

منبع:ابنا


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.