اختصاصی/حجت الاسلام و المسلمین کاظمی:

روضه ی سیدالشهدا(ع) زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است

کد خبر: 94515
ما به مجلس امام حسین(ع) می آییم تا هر ساله تجدید پیمان کنیم.
وارث

متن سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین کاظمی در شب اول ماه محرم در هیئت یا فاطمه الزهرا (س)بابل به شرح زیر می باشد:

یکی از مباحثی که در قیام سیدالشهداء(ع) قابل تامل و بررسی است آن که ایشان توسط مسلمانان به شهادت رسیدند، یعنی دو جبهه ای که در مقابل هم قرار گرفتند خدایشان، نمازشان، کتاب و نبی شان یکی است. چه می شود که شعار امت پیامبر(ص) این می شود که اگر بهشت می خواهی بروی باید خون حسین(ع) را بریزی.
فاطمه زهرا(س) به پدرشان می فرماید من راضی نیستم که حسین(ع) با همچین مصائبی به دنیا بیاید و با او همچین کاری کنند، پیامبر(ص) می فرماید نجات امت من با به دنیا آمدن این فرزند است.
از ما فقط گریه بر حسین ابن علی(ع) را نخواستند، البته گریه بر حسین ابن علی(ع) اکسیر اعظمی است که در دنیا مشابهی ندارد اما روی دیگر سکه این است که  وقتی امام سجاد(ع) می خواهد خود را معرفی کند می فرماید من پسر آن آقایی هستم که پرندگان آسمان برایش گریه کرده اند.

اصلا منتی نداشته باشی بگویی که من نباشم هیئت شکل نمی گیرد، من کاری نکرده ام همه اش لطف بوده است. لذا از ما جدای از گریه و سینه زنی یک معرفتی هم می خواهند، این معرفت کار ماست.

روضه ی سیدالشهدا(ع) زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است. ما باید درست بفهمیم.

برخی از مردم کوفه را که نگاه می کنیم همه از یک قماش نبودند، بله یکسری از آن ها در نامه های شان از دنیا حرف می زنند اما بخشی می گویند آقا جان ظلم شده به ما، امام نداریم ما امام می خواهیم، امثال این ها را عبیدالله چگونه ضربه فنی کرده است؟

چه می شود که امت پیامبر(ص) امتی که 120 هزار نفر در غدیر بیعت کردند با امیرالمومنین(ع) چطور شد بیعت شان ر ا پس گرفتند؟ آیا فقط زور شمشیرشان بوده است؟ مسلم با 20 هزار نفر می آید، چند ساعت پا فشاری می کردند تمام بود چه شد که جا زدند؟

محرم و صفر تکرار می شود که ما نگذاریم آن وقایع دوباره شکل بگیرد. یکی از دلایلی که عاشورا شکل گرفت آن بود، حضرت زینب(س) وقتی وارد گودی قتلگاه می شوند خطاب به بدن برادرشان فرمود پدر و مادرم به فدایت تو کشته ی روز دوشنبه هستی یا جمعه؟ وقتی برمی گردیم عقب به جریان نفوذی که در کنار پیامبر(ص) جا خوش کردند وقتی این آیات را مطالعه می کنیم می بینیم متاسفانه خیلی امروزی است یعنی اگر ما مراقب نباشیم ممکن است سقیفه تکرار شود .
ما به مجلس امام حسین(ع) می آییم تا هر ساله تجدید پیمان کنیم.

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.