اختصاصی/حجت الاسلام و المسلمین کاظمی:

یکی از عواملی که مردم کوفه کارشان به آنجا رسید، دلبستگی بوده است

کد خبر: 94695
حضرت فرمود زبیر با ما بود تا زمانی که پسرش او را از ما جدا کرد. تعلق است دیگر، فرزند نعمت است، همین نعمت کاری می کند تا به قعر جهنم بروی. 
وارث

حجت الاسلام و المسلمین کاظمی در شب ششم محرم الحرام در هیئت یافاطمه الزهرا(س) بابل درباره ریزش های درون حکومت اسلامی نکات زیر را بیان کردند: 

ریزش های درون حکومت اسلامی از کسانی نبوده اند که خواب مانده باشند، بلکه کسانی بوده اند که خودشان را به نفهمی و خواب زده بودند.

خاک بر سر ما و کسانی که ادعای انقلابی گری دارند ، اما عرضه ندارند در مسیر حقشان یکپارچه و متحد بایستند. 

طلحه کسی است که با برند حکومت اسلامی بالا آمده است. 
باید گفت ما اگر یاد نگیریم انسان ها را با معیار ولایت بسنجیم، بازنده هستیم.
هرکسی آمد اگر بر اساس موازین ولایت او را سنجیدیم، آن وقت می توان گفت که تعلق سیاسی ندارم. 
هیچ کسی در این عالم هستی ضمانتنامه ندارد، حتی اگر زبیر باشی. زبیری که شد از اهل بیت امیرالمومنین(ع)؛ اما تا چه زمانی است؟ 
حضرت فرمود زبیر با ما بود تا زمانی که پسرش او را از ما جدا کرد. تعلق است دیگر، فرزند نعمت است، همین نعمت کاری می کند تا به قعر جهنم بروی. 

طلحه و زبیر آمدند پیش امیرالمومنین(ع) گفتند می خواهیم به عمره برویم، حضرت فرمودند مراقب باشید عمره تان تبدیل به فتنه نشود.
 بروید تاریخ را بخوانید، علی (ع) حاکم حکومت است اما از دست مردم خود، می نشیند گریه می کند؛ مردم باید تحمل عدل را داشته باشند تا امام بتواند در حکومت پیاده کند.
در زمان نامه دادن به امام حسین (ع)، کوفیان میگفتند خب حسین(ع) که بیاید عدل پدرش را دارد لااقل به ما هم به اندازه دیگران چیزی می رسد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.