یادداشت/نورالدین قدیمی

آن روز شیطان گیج شده بود

کد خبر: 94753
حسین (ع) ، ‌اما می‌دانست که «عصرخمینی و خامنه ای» در راه است و ندای «هل من ناصر» عصر عاشورای او در گوش زمان می‌پیچد
وارث

بعد از ظهر آن روز غمزده ، ساعتی قبل از آن که مولای مظلوم ما «سر» بدهد ، ندای «هل من ناصر» سر داده بود و شیطان انگشت حیرت به دندان گزیده بود که فرزند رسول‌خدا (ص) را چه می‌شود؟ چه کسی را به یاری می‌طلبد؟ در این سو که یارانش همه به خون غلتیده‌اند و در آن سوی نیز ، دشمنانش با شمشیرهای آخته به ریختن خونش ایستاده‌اند!
پس حسین (ع) روی سخن با که دارد؟ و در این صحرای داغ و تب‌دار ، کدام لبیک را انتظار می‌کشد؟
شیطان دیده بود که در صحرای «منا» ماجرای ذبح ‌اسماعیل با «فدیناه بذبح عظیم» خاتمه یافته بود .
اینجا اما اسماعیل‌ها به خون غلتیده‌اند و از «ذبح عظیم» خبری نبوده است. اینجا در کربلا ، سخن از «ان‌ الله شاء ٱن یراک قتیلا» در میان است.
شیطان گیج شده بود ، چرا که ساعتی بیشتر از حیات این جهانی حسین(ع) باقی نمانده است ولی او همچنان ندای «هل من ناصر ینصرنی» بر لب دارد!
فرزند‌ زهرا (س) با که سخن می‌گوید؟ و کدام جماعت را به یاری می‌طلبد؟ اینجا که کسی نیست!
شیطان نمی‌دانست- و حرامیان نیز- که کربلا سرزمینی است به پهنای همه سرزمین‌ها ، و عاشورا روزی است به درازای همه روزها. نمی‌دانست که کربلا آغاز راه است و عاشورا ، شروع ماجرا...
حسین (ع) ، ‌اما می‌دانست که «عصرخمینی و خامنه ای» در راه است و ندای «هل من ناصر» عصر عاشورای او در گوش زمان می‌پیچد و در در عصر جلوه گری اسلام ناب محمدی(ص)، به گوش کربلایی‌هایی می‌رسد که آن روز به کربلا نرسیده بودند.
حسین (ع) می‌دانست که عاشورای دیگری در پیش است که این بار در کربلای ایران به تکرار خواهد نشست.
عصر آن روز غم گرفته ، مولای غریب ما ، عاشورائیان عصر خمینی و خامنه ای را به یاری می‌طلبید و...
این روزها ، بار دیگر عاشوراست و عاشورایی که به درازای همه روز هاست . اگرچه عاشورای آن روز ، فقط یک نیمه روز بود.
و بار دیگر کربلاست ، کربلایی که به پهنای همه سرزمین‌هاست . هر چند کربلای آن روز ، قطعه زمینی کم‌عرض و طول بود.

باز ‌هم حرامیان در برابر یاران امروزی حسین بن علی(ع) به‌صف ایستاده‌اند ، اما دیگر مانند آن روز غمزده ، مولای مظلوم ما تنها نیست.
در عاشورای امروز ، یاران امروزی مولای شهیدمان دیگر اجازه نمی‌دهند که آب خوشی از گلوی ناپاک یزید و شمر و ابن‌زیاد و عمرسعد و حرملهِ این روزها پائین برود.
عاشورای امروز ما چند قرن و چند دهه و چند سال به درازا کشیده و هر روز آن ، با پیروزی تازه‌ای همراه بوده و سنگر جدیدی فتح شده است و...
امروز ، مردم ما آموخته اند و به چشم بصیرت دیده‌اند ؛ آنان که در کوچ قافله عاشورائیان از مدینه به کربلا ، ندای "هل من ناصر حسین‌ بن علی(ع)" را شنیدند ولی به هر علت ، با این قافله همراه نشده و پا پس کشیده و در خیال خام خود بر این باور بودند که جان خویش به سلامت از معرکه بیرون برده‌اند ، خیال خامشان دیری دوام نداشت و هنگامی که در دوران «بی‌حسینی(ع)» ، نوبت به قدرت نمایی بنی‌امیه و حاکمیت بنی‌مروان رسید، جان و مال و ناموسشان در امان نماند....
مردمان عصر خمینی و خامنه ای و دلدادگان ولایت علوی ، تاریخ را بارها و بارها با تمام جزئیات آن خوانده و در بایگانی ذهن‌شان دسته بندی کرده و عبرتهای تاریخ را به خوبی فرا گرفته و چراغ راه امروز و فردای خود قرار داده اند.
و چنین است که حاضره نشده و نمی‌شوند حسین (ع) زمانه خود را تنها بگذارند و آن تجربه تلخ ، دوباره به تکرار بنشیند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.