هشدارهای پلیس پیشگیری به زائرین اربعین

کد خبر: 94862
رئیس پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در خصوص سفر معنوی اربعین توصیه هایی به زائران اربعین ارائه کرد.
وارث


سرهنگ علی جهان آرا اظهار داشت: مهمترین وظیفه و مأموریت قرارگاه اربعین نیروی انتظامی، برقراری و حفظ امنیت زائران است، حوصله و شکیبایی زائران در هنگام تردد وانجام امور مرزی و گمرکی، راهگشای پلیس و سایر عوامل اجرایی برای ارائه خدمات مطلوبتر خواهد بود.

وی افزود: برای سفری ایمن تر به زائران اربعین توصیه می شود به برخی نکات در طول سفر توجه ویژه کنند.

رئیس پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی استان کرمانشاه عنوان کرد: زائران از توقف و اقدام به تهیه فیلم و عکس در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه خوداری کنند و نیز در هنگام وقوع حادثه شرایط را برای خدمات رسانی به موقع نیروهای امدادی فراهم کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه زوار نباید در محیط های عمومی از وسایل سفرشان غافل شوند، عنوان کرد: سرقت گوشی تلفن همراه یکی از جرایم شایع در مکان های پرجمعیت است.

سرهنگ جهان آرا عنوان کرد: قرار ندادن گوشی تلفن همراه در اختیار افراد ناشناس، استفاده از وسایل نقلیه عمومی و اجتناب از تردد انفرادی در مسیر رفت و آمد از نکات ایمنی بسیار مهم و ضروری به مخصوص برای خانم هاست.

وی افزود: زوار نباید به افراد ناشناس اعتماد کنند و نیز اعتقاد ارزشمند به نذر و تبرک نباید موجب غفلت از مجرمانی شود که با خوراکی و نوشیدنی یا عطر مسموم، قصد سرقت اموال را دارند.

رئیس پلیس پیشگیری فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: تصویربرداری از اماکن نظامی و انتظامی مانند مقرها و مراکز ایست بازرسی، چه در ایران و چه در عراق جزو موارد ممنوعه ای است که زائران باید از انجام آن پرهیز کنند.

منبع: مهر


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.