فتوای آیت الله سیستانی درباره مراسم اربعین

کد خبر: 95565
سید «علی حسینی سیستانی» در فتوایی اعلام کرد: همگان باید در برگزاری بهتر این مراسم به منظور ایجاد راحتی و سلامت زائران همکاری کنند.
وارث


با نزدیک شدن به اربعین امام حسین(علیه السلام)، زائران حسینی به طرح پرسشی از آیت الله «سید علی حسینی سیستانی» مرجعیت دینی عالیقدر شیعیان درباره مسایل مربوط به نظافت عمومی در جاده های عراق در طول مراسم اربعین حسینی(علیه السلام) پرداختند.

این پرسش به دلیل حضور میلیون ها زائر در جاده هاست که با وجود تلاش های فردی و پراکنده،کنترل بر خدمات نظافتی سخت شده است. به همین دلیل انتقاد صریح و آشکاری به این مسئله وجود دارد.

برهمین اساس، مسئولان امر از مرجعیت شیعیان خواستند تا به صاحبان موکب ها و زائران در خصوص رعایت نظافت و برگزاری بهتر در خدمت رسانی به زائران امام حسین(علیه السلام) توصیه و سفارش هایی داشته باشد.

دفتر آیت الله سیستانی در پاسخ به این درخواست، اعلام کرد: باید همگان براساس حدیث شریف «نظافت از ایمان است» رعایت نظافت را در این مراسم بکنند.

آیت الله سیستانی اعلام کرد: همگان باید برای برگزاری این مراسم به بهترین صورت ممکن به منظور تامین امنیت و راحتی زائران و سلامتی آنها همکاری کنند. همچنین درصورت نظافت و نظم در طول این مراسم حسینی(علیه السلام)، زیباترین صحنه زیارتی و دیدنی و شگفت انگیز خلق می شود.

مرجعیت شیعیان در این فتوا اعلام کرد: این مسئله نشانه ادب جامعه زائران و رفتار والای آنها است. ما از خدا می خواهیم همگان را در انجام شعائر این مراسم موفق کند و از آنها این زیارت را بپذیرد.افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.