تا پایان موج بازگشت زائران در مرزها می‌مانم / دستگاه‌های دولتی در روند خدمت به زائرین کوتاهی داشتند

کد خبر: 95572
حجت الاسلام و المسلمین قمی، با بیان اینکه تا پایان موج بازگشت زائران در مرزها می‌مانم، گفت: اربعین یک حرکت مردمی است، اما مردمی بودن آن به معنای شانه خالی کردن و فرار مسئولان دولتی از انجام وظایفشان نیست.
وارث

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، شامگاه گذشته در جریان بازدید از پایانه مرزی شلمچه، با بیان اینکه اربعین حرکتی مردمی است و باید مردمی هم باقی بماند، اظهارداشت: مردمی بودن اربعین به معنای شانه خالی کردن و فرار مسئولان دولتی از انجام وظایفشان نیست.

وی ضمن اظهار تأسف نسبت به وقایع پیش آمده مبنی بر معطلی چندین ساعته زائران در مرز عراق، گفت: من در وهله اول شرمنده‌ام برای اینکه مردم در مسیر رفتن به کربلا اذیت شده و دشواری‌هایی را تحمل کردند و شاید این شرمندگی برای همه خادمین زائرین است؛ از این رو عزم و توانمان را برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم جزم خواهیم کرد.

سازمان تبلیغات آماده خدمت رسانی به زائرین تا پایان سفرهای اربعینی است

حجت الاسلام و المسلمین قمی، با تأکید بر اینکه سازمان تبلیغات برای موج بازگشت زائران آمادگی کامل دارد تا خدمتگذار مردم باشد، تصریح کرد: سازمان تبلیغات، دیگر نهادها و خادمین زائرین، همه تلاششان را معطوف این می کنند تا زائران اربعینی به هنگام بازگشت از کشور، با هیچ مشکلی مواجه نشوند؛ و در این راستا بنده تا پایان موج بازگشت زائرین در مرزها خواهم ماند.

پیگیر مشکلات زائرین در مرزها هستم

رئیس سازمان تبلیغات، با بیان اینکه پیگیر مشکلات زائرین در مرزها هستم، گفت: دستگاه‌های حاکمیتی در خصوص اربعین حسینی مسئولیت دارند! البته بعضاً حتی کوتاهی‌هایی نیز صورت گرفته است که بنده بابت این کوتاهی‌ها، عذرخواهی کرده و پیگیر مشکلات زائرین تا پایان موج بازگشت آنها از سفر اربعین هستم.

وی با بیان اینکه مردمی بودن اربعین باید حفظ شود، بر تقویت فعالیت های فرهنگی تأکید کرد و گفت: نذرهای فرهنگی، پدیده‌های تبلیغی در اربعین است که امروزه توسط طلاب در همایش میلیونی اربعین، تبلیغ می شود.

تبلیغ در اربعین جزئی از پدیده محتشم بین‌المللی مردمی است

حجت الاسلام و المسلمین قمی، با اشاره به فعالیت های گسترده طلاب و روحانیون در راهپیمایی اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: طلبه‌هایی که می‌آیند و کار تبلیغی می‌کنند اینها نیز مانند سایرین برای خدمت آمده‌اند، طلبه‌ها آمده‌اند تا احکام و معارف الهی و هر آنچه را که می‌دانند عرضه کنند و خالصانه برای خدمت فرهنگی اینجا آمده‌اند؛ لذا این حال و هوای مردمی بودن کار فرهنگی در اربعین هم جزیی از این پدیده محتشم بین‌المللی مردمی است که باید مردمی بودنش حفظ شود.

منبع:حوزه


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.