کلینیک میدانی آستان قدس عباسی در اربعین حسینی

کد خبر: 95614
این درمانگاه که خدمات پزشکی و درمانی متنوعی را ارائه می‌کند دارنده کادر پزشکی متشکل از خادمان افتخاری عراقی و خارجی و نیز پرسنل بیمارستان الکفیل است .
وارث


آستان قدس عباسی در چارچوب طرح خدماتی خود برای زائران اربعین، به جوانب پزشکی و بهداشتی آنها اهمیت ویژه ای قائل شده است بطوریکه درمانگاه میدانی مجهز به کادر پزشکی و پرستاری متخصص را در نزدیکی حرم مطهر حضرت ابوالفضل عباس (علیه السلام) احداث کرده است.

این درمانگاه که خدمات پزشکی و درمانی متنوعی را ارائه می‌کند دارنده کادر پزشکی متشکل از خادمان افتخاری عراقی و خارجی و نیز پرسنل بیمارستان الکفیل است که در زمینه تعامل با بیماران مختلف از دانش و تجربه کافی برخوردار هستند.

مسار شاكر، از پزشکان این درمانگاه در گفتگو با شبکه جهانی الکفیل گفت، نظر به حضور میلیونی زائران در اربعین، هدف از تاسیس این کلینیک میدانی ارائه خدمات پزشکی به زائران است. این کلینیک میزبان شمار بسیاری از زائران است و تاکنون موارد مختلفی را پذیرا بوده و این رقم با نزدیک شدن به اربعین که اوج حضور زائران است افزایش می یابد. بیماران پذیرش شده از ملیتهای مختلف بوده اند و فعالیت به صورت شبانه روزی ادامه دارد. این بیمارستان مجهز به دارو، تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز است.

وی گفت: این کلینیک همچنین موارد اورژانسی را پذیرش کرده و خودروهای اورژانسی را در اختیار دارد که در صورت نیاز برای انتقال بیماران استفاده می شود.

شایان ذکر است، اهتمام به زائران محترم امام حسین و حضرت عباس (عليهما السلام) از اولویت های آستان قدس عباسی است بنابراین همواره تلاش کرده تا تمامی ضروریات را برای خدمت به زائران فراهم کند تا آسوده خاطر به اعمال زیارتی بپردازند.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.