حضرت زهرا(س) در جهاد با نفاق انواع جانبازی‌ها را انجام دادند

کد خبر: 98646
وارث

حجت الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در جلسه درس اخلاق حوزه علمیه امام خمینی(ره) به مناسبت ایام فاطمیه طی سخنانی گفت: خداوند متعال حضرت زهرا(س) را در عداد عرشیان قرار داده است.

 

امام جمعه موقت تهران افزود: ائمه معصومین(ع) انوار عرش الهی هستند و آمدنشان در این عالم همچون قرآن کریم است، آنها تجلی ذات حق‌تعالی هستند، خداوند قرآن را  برای ما تنزل داده اما این تنزل از عظمت عرشی قرآن کم نکرده است.

 

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) پس از پیامبر(ص) و امیرمومنان امام علی(ع) تعیین وجودی خلقت هستند، تصریح کرد: حضرت زهرا(س) اسم اعظم الهی، در وادی آفاق و انفس ام‌الکتاب و در جبروت و ملکوت حکم‌ران هستند.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جذبه حضرت زهرا(س) انسان را عرشی می‌کند، ابراز کرد: پس از پیامبر(ص) جبرئیل بر حضرت زهرا(س) نازل می‌شدند، ما برای ارتباط با حقایق عالم باید به واسطه ائمه معصومین(ع) اقدام کنیم.

 

وی با بیان اینکه جلوه حضرت جبرئیل پس از پیامبر(ص) جز بر حضرت زهرا(س) صورت نگرفته است، تاکید کرد: حضرت زهرا(س) در سه بعد استمرار وجود عرشی حضرت رسول(ص) بودند در یک بعد حق ولایت را تکمیل کردند به همین دلیل اتمام حجت بر همه عالم با حضرت زهرا(س) به اتمام رسید، پیامبر(ص) مامور تبلیغ ولایت امیرمومنان امام علی(ع) بودند لذا حضرت زهرا(س) در اداء حق امیرمومنان امام علی(ع) و افشاء کار دشمنان کار پیامبر(ص) را تکمیل کردند.

 

حجت الاسلام صدیقی افزود: استمرار نزول جبرئیل(ع) پس از پیامبر(ص) بر قلب فاطمه زهرا(ص) بسته نشد که نشان از وحدت حقیقت ایشان با پیامبر(ص) دارد.

 

تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با بیان اینکه پیامبر(ص) در دو جبهه کفر و نفاق مامور به جنگ بودند، گفت: جهاد پیامبر(ص) در جبهه کفر در تاریخ ثبت شده است اما پس از پیامبر(س) حضرت زهرا(س) به جهاد با نفاق پرداختند و افشا کردند که دشمنان قصد دارند جاهلیت را برگردانند و اسلام را نابود کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) با خطابه معجزه‌آسای خود توطئه ‌دشمنان را آشکار کرد و نشان داد که دین الهی به دست منافقان در حال از بین رفتن است. حضرت(س) انواع جانبازی‌ها را برای حفظ ولایت و اسلام انجام دادند.

 منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.