اگر بشر آمادگی و لیاقت داشت ظهور با سرعت محقق می‌شد

کد خبر: 99605
حجت الاسلام و المسلمین مجدهاشمی با اشاره به اینکه اگر خداوند آمادگی و لیاقت بشر را برای ظهور مشاهده می‌کرد به طور قطع با سرعت ظهور را محقق می‌کرد، گفت: انتظار فرج برای یک منتظر یعنی اینکه خود مهدوی باشد و جامعه را هم مهدوی بسازد.
وارث

حجت‌الاسلام والمسلمین «مجدهاشمی» شامگاه جمعه دوم اسفند در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخته و گفت: در زمان غیبت بالاترین عبادت صحبت درباره مهدویت است.

وی افزود: امروز مشکلات فراوان ما تنها یک راه‌حل دارد و آن زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است.

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از پیامبر(ص) بیان کرد: بهترین اعمال در امت من انتظار فرج است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجدهاشمی اظهار کرد: در زمان غیبت کبری تنها یک دین آن هم در قالب تشیع نزد اهل بیت(ع) رسمیت دارد، این گروه امت پیامبر(ص) محسوب می‌شوند که باید منتظر واقعی باشند.

وی ادامه داد: در آخرالزمان هر عملی خیری انجام شود، انتظار فرج از آن بالاتر و باارزش‌تر است، همه اهل‌تسنن و تشیع بر این امر قائل هستند.

استاد حوزه علمیه درباره مفهوم انتظار فرج گفت: انتظار فرج برای یک منتظر یعنی اینکه خود مهدوی باشد و جامعه را هم مهدوی بسازد، ایران پس از انقلاب اسلامی به این رسالت خود عمل می‌کند. باید این انقلاب و طرز تفکر باید شامل همه انسان‌ها شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجدهاشمی بیان کرد: جن و انس روی زمین باید آمادگی و زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) را در خود و جامعه ایجاد کنند، اما متاسفانه اکثریت مردم از این امر غافل هستند.

وی افزود: اگر خداوند آمادگی و لیاقت بشر را برای ظهور مشاهده می‌کرد به طور قطع با سرعت ظهور را محقق می‌کرد، افرادی همچون سردار سلیمانی از منتظران واقعی هستند، امام زمان(عج) سربازانی را نیاز دارد که سختی‌ها را تحمل کند که تا امام به پیروزی و تشکیل حکومت برسند.

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امیرمومنان امام علی(ع) بیان کرد: ای انسان تو عالم اکبر هستی همه دردها و درمان‌ها در خود تو است.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.