عدالت فقط با ظهور امام عصر(عج) تحقق پیدا می‌کند

کد خبر: 102195
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: رسالت انبیاء برپایی قسط یا قیام به عدالت است، هنوز تأویل این دو آیه رخ نداده و فقط با وجود امام عصر(عج)، محقق می‌شود.
وارث

حجت‌الاسلام و المسلمین «سیدمحمدباقر علوی تهرانی» درباره مهدویت در قالب فضای مجازی طی سخنانی گفت: عدالت فقط با ظهور تحقق پیدا می‌کند.

وی با اشاره به آیه ۱۰۵ سوره انبیاء درباره مهدویت عنوان کرد: خداوند در این آیه قرآن کریم می‌فرماید ما در کتاب زبور بعد از تورات، نوشتیم که همانا بندگان شایسته، زمین را به ارث خواهند برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی افزود: ارث، تصرف مال بدون انجام معامله است. عبارت «نوشتیم» در آیه ۱۰۵ سوره انبیاء به این معنی است که حتماً، تمام زمین در تصرف صالحان قرار می‌گیرد.

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امام باقر (ع) درباره این آیه قرآن کریم، اظهار کرد: عباد صالح، مهدی(عج) و اصحاب او در آخرالزمان هستند.

وی با استناد به روایتی از پیامبر اکرم(ص) بیان کرد: حضرت فرمودند پس از ظهور، منادی صدا می‌زند، ای مردم، خداوند دست ستمگران و منافقان را از سر شما کوتاه کرد و بهترین امت محمد(ص) را به‌سوی شما فرستاد، به او ملحق شوید.

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی با اشاره به آیه ۲۵ سوره حدید، ابراز کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید ما انبیاء را همراه با دلایل روشن ارسال کردیم و با آنها کتاب، و میزان یعنی قانون عادلانه نازل کردیم تا در بین مردم به عدالت قیام کنند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نفس انسان دارای سه مرتبه‌ عقل، غضب و شهوت است، گفت: حد تعادل این سه مرتبه به ترتیب حکمت، شجاعت و عفت است. انبیاء آمده‌اند که انسان به تعادل برسد و دچارافراط وتفریط نشود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رسالت انبیاء برپایی قسط یا قیام به عدالت است، هنوز تأویل این دو آیه رخ نداده و فقط با وجود امام عصر(عج)، محقق می‌شود.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.