رسیدگی به زنان سرپرست خانوار و تعدیل شاخص‌های عدالت جنسیتی در معاونت زنان و امور خانواده

کد خبر: 111894
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برقراری عدالت جنسیتی و رسیدگی به زنان سرپرست خانوار از برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم در حوزه زنان است.
وارث

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مراسم بزرگداشت روز زن که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: محرومیت‌زدایی از اقشار ضعیف و زنان سرپرست خانوار و عدالت‌محوری از برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم در حوزه زنان است.

 

خزعلی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد زنان سرپرست خانوار حدود 3.5 میلیون نفر است، گفت: مسئولیت دولت آن است که به طور عزتمندانه از زنان سرپرست خانوار حمایت کند.

 

او با بیان اینکه مشکلات مختلف این زنان مسئولیت ما را بیشتر می‌کند، اظهار داشت: مسأله «معیشت» دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار است. چنانکه افزایش طلاق و کاهش ازدواج نیز تعداد زنان سرپرست و خودسرپرست را افزایش داده است.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، ساماندهی مشاغل خانگی و وصل کردن آنها با واسطه به کارآفرینان را ازجمله برنامه‌های این معاونت در جهت حل مشکلات معیشتی عنوان کرد.

او با اشاره به آسیب‌های اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار، گفت: تلاش ما کاهش این آسیب‌ها است. ازجمله اینکه اجرای مشاوره قبل و بعد ازدواج را برای کاهش طلاق اجرایی کرده‌ایم. در عین حال به دنبال فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از طلاق هستیم.

 

خزعلی از قرار گرفتن برنامه افزایش جمعیت در دستور کار معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد و تصریح کرد: در اجرای این برنامه با دستگاه‌های دیگر همراهی و هماهنگی خواهیم داشت.

 

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در پایان بر ترویج عدالت جنسیتی تأکید کرد و گفت: عدالت جنسیتی و عدالت فراگیر حتی در حوزه کودکان را دنبال می‌کنیم. چنانکه در برنامه ششم عدالت جنسیتی دیده شده است، اما ضرورت دارد شاخص‌هایی که از سوی مجامع بین‌المللی دیکته شده، تعدیل شود.

منبع: تسنیم


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.