شوال، ماه بخشیده شدن گناهان است

کد خبر: 92641
کارشناس علوم قرآنی گفت: ماه شوال همچنین در بخشیده شدن گناهان انسان‌ها تاثیر بسزایی دارد به گونه‌ای که پیامبر اکرم (ص) درباره این ماه فرموده‌اند: «شوال نامیده شد، زیرا گناهان مؤمنان در آن از بین مى‌رود».
وارث

سلمان محمدی کارشناس مذهبی  پیرامون ارزش های «ماه شوال» گفت: ماه شوال فضیلت‌های بسیار زیادی دارد که یکی از آن‌ها روزه گرفتن است و روزه‌های این ماه از ثواب و ارزش بسیاری برخوردار است.

وی ادامه داد: ماه شوال همچنین در بخشیده شدن گناهان انسان‌ها تاثیر بسزایی دارد به گونه‌ای که پیامبر اکرم (ص) درباره این ماه فرموده‌اند: «شوال نامیده شد، زیرا گناهان مؤمنان در آن از بین مى‌رود.»

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: در روایت‌های مختلفی بر روزه ماه شوال تاکید شده است به گونه‌ای که حتی در برخی منابع به این موضوع اشاره شده فردی که چهارشنبه و پنج‌شنبه ماه شوال را روزه بگیرد، وارد بهشت می‌شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: همچنین حضرت محمد (ص) مسلمانان را به روزه گرفتن شش روز ماه شوال، که بعد از ماه مبارک رمضان می‌آید، تشویق کرده‌اند.

محمدی افزود: در این راستا حضرت محمد (ص) فرموده اند: " کسی که ماه رمضان را روزه گرفت و بعداَ آن را با شش روز از ماه شوال پیگری نمود، اجرش آنقدر است مثل اینکه تمام دهر (زمانه) را روزه بگیرد. "

وی یادآور شد: منظور از دهر در این حدیث تمام سال است به این معنا که اگر فردی چند روز از ماه شوال را روزه گرفت، مانند حالتی است که تمام سال را روزه گرفته باشد.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: از این حدیث همچنین می‌توان تفسیر دیگری نیز انجام داد به گونه‌ای که به این موضوع اشاره شده که گرفتن روزه یک ماه (رمضان) برابر روزه ده ماه است و روزه گرفتن شش روز (شوال) برابر دو ماه است.

خبرگزاری میزان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.