حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری:

هر کس به قول باطل گوش بدهد گمراه می‌شود

کد خبر: 105778
حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری گفت: قول باطل جای شهید و جلاد را عوض می‌کند، هر کس به قول باطل گوش بدهد گمراه می‌شود.
وارث

حجت‌الاسلام و المسلمین «مهدی ماندگاری» شامگاه یک‌شنبه 28 دی ماه به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخته و گفت: جامعه اسلامی در طول تاریخ دستاوردها و مشکلاتی داشته است، در برابر مشکلات افراد متفاوت بودند برخی طرفدار حق بود و برخی بی طرف و برخی مخالف آن بودند.

وی افزود: اصلی‌ترین مشکل جامعه اسلامی بی‌تفاوتی افراد آن است، در جامعه اسلامی انسان‌های بی‌تفاوت زیاد می‌شوند، وقتی انسان‌ها بی‌تفاوت شوند انزواطلب شده، جوش و خروش آنها کم و عافیت طلب می‌شوند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه به خاطر دنیا طلبی امت کمر پیامبر(ص) در جنگ احد شکست، عنوان کرد: امروز هرکس جزو بی‌تفاوت‌ها، انزواطلب‌ها، عافیت‌طلب‌ها، دنیاطلب‌ها باشد با ابوموسی اشعری‌ها، نا کثین، خوارج و نهروانی‌ها و دنیاطلبان صدر اسلام محشور می‌شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری با بیان اینکه فقر، فساد، رانت‌خواری و اختلاس به خاطر بی‌تفاوتی‌ها در جامعه منتشر می‌شود، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) به ما یاد دادند که باید در مقابل مشکلات قیام لله کنیم، زن بودن، داغدار بودن و باردار بودن مانع دفاع ایشان از حق نشد. اگر در جامعه همه دست به دست هم می دادند تبعیض، فساد و مشکلات اقتصادی از بین می‌رفت.

وی با بیان اینکه ریشه بی‌تفاوتی، انزواطلبی، عافیت‌طلبی و دنیاطلبی و خودمحوری گوش دادن سخنان باطل است، سخنان باطل جای حق و باطل را عوض می‌کند، ابراز کرد: سخنان باطل امیرمومنان قلابی همچون معاویه را برای شما درست می‌کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه یک مصداق جهاد با دشمن مقابله با سخنان باطل دشمن است، گفت: سخنان باطل ارتباط دیداری مردم را با حق قطع می‌کند، عمروعاص به معاویه می‌گوید کاری کن که مردم صورت علی را نبینند و سخنان او را نشوند با همین مقدمات مردم باور کردند امیرمومنان امام علی(ع) که تجسم عدالت و بندگی الهی بود یک انسان بی عدالت و بی‌نماز است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری ادامه داد: قول باطل کاری کرد که مسلمانان امیرمومنان امام علی(ع) مجسم عدالت و ارزش‌ها را لعن و نفرین کنند، وقتی دشمن مردم را با قول باطل قانع و بی‌تفاوت کرد در آن صورت غارت بیت‌المال برای او راحت می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز هم قول باطل است، قرآن می‌فرماید اگر فاسقی به شما خبر داد تحقیق کنید، عنوان کرد: امروز بی بی سی و شبکه‌های ماهواره‌ای دشمن مراکز پخش قول باطل بر علیه جمهوری اسلامی هستند، یکی از اهداف قول باطل سیاه‌نمایی است وقتی چهره امام معصوم را در ذهن مردم سیاه کردند سیاه کردن چهره جمهوری اسلامی برای مردم کاری ندارد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه سیاه‌نمایی شاخصه قول باطل است، اظهار کرد: مشکلات کشور را باید در کنار دستاوردها مشاهده کنید که دچار سیاه‌نمایی نشوید، ولی فقیه همچون ولی معصوم مشکلات را می‌داند و می‌تواند حل کند اما این شرط و شروط دارد، پیام غدیر می‌گوید ای مردم خدا برای شما پس از پیامبر(ص) ولی قرار داد اگر با ولی خود پیوند خوردید دشمن از شما ناامید می‌شود؛ امروز دشمنانی مثل آمریکا و اسرائیل هم به علت پیوند مردم ما با ولی فقیه از کشور ما ناامید شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری با بیان اینکه قرآن می‌فرماید اگر امت با امام همراه باشند دشمن عقب‌نشینی می‌کند، ابراز کرد: اما اگر چنین نباشد دشمن تا درب خانه امام پیشروی می‌کند تا جایی که حضرت زهرا(س) همسر امام را به شهادت می‌رسانند. دشمنان به امامی نمی‌توانند دست بزنند که امت پشتیبان او باشند.

وی با بیان اینکه مهاجر و انصار با بی‌تفاوتی، انزواطلبی، ناامیدی دنیاطلبی و خودمحوری امام خود را رها کردند، گفت: قول باطل جای شهید و جلاد را عوض می‌کند، با سخنان باطل بر علیه امیرمومنان امام علی(ع) سیاه‌نمایی کردند امروز بر علیه ولی فقیه سیاه‌نمایی کردن دشمنان کاری ندارد؛ هر کس به قول باطل گوش بدهد گمراه می‌شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه سراغ قول باطل نروید که گمراه نشوید، اظهار کرد: رهبر انقلاب مشکلات را می‌دانند و می‌تواند آن را حل کنند؛ اگر کسانی که مردم انتخاب می‌کنند مطیع رهبری نباشد رهبر نمی‌تواند برای حل مشکلات معجزه کنند، قول باطل مشکلات را بزرگ‌نمایی می‌کند، جمهوری اسلامی مشکلات دارد اما دستاوردهایی هم دارد، از جمله دستاوردهای آن این است که انقلاب و نظام میلیون‌ها نفر را هدایت کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری با بیان اینکه قول باطل مردم را از حق ناامید می‌کند، خاطرنشان کرد: قول باطل سبب شد به بهترین انسان‌های روزی زمین یعنی ۵ تن آل عبا ظلم شود و مردم بی‌تفاوت به آنها نگاه کنند. قول باطل می‌تواند یک مرجع تقلید را تحت تاثیر خود قرار دهد بنابراین هیچ کس در مقابل گوش دادن به قول باطل نسبت به خود مطمئن نباشد.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.